Święto bajkowych bohaterów w ZS nr 1 w Męcinie

08.11.2015

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, który obchodzono 5. Listopada w Zespole Szkół nr 1 w Męcinie to dobry pretekst, aby odświeżyć sobie w pamięci świat bohaterów – towarzyszy  dziecięcych przygód, małych trosk i spontanicznej radości. Warto było powrócić myślą do postaci znanych, lubianych i spopularyzowanych oraz tych  zapomnianych, zepchniętych do lamusa wspomnień. Jedno jest jednak pewne – bajkowe postacie towarzyszą wszystkim od pokoleń rozweselając, wzruszając, ucząc i przenosząc w świat, gdzie dobro toczy odwieczną walkę ze złem.

W tym dniu wszystkie dzieci z klas 0-3 w  szkole przebrały się za swoich ulubionych bajkowych bohaterów. Szkolne korytarze zaroiły się wróżkami, czarodziejkami, krasnoludkami
i misiami. Nie zabrakło również czarnych charakterów w osobach czarownic czy czarnoksiężników. Wielobarwne stroje, starannie dobrane bądź misternie wykonane przez troskliwych rodziców, budziły zachwyt i wywoływały uśmiech na twarzach nawet starszych uczniów. Mali przebierańcy zadbali także o niezbędne atrybuty w postaci chociażby czarodziejskiej różdżki, korony czy magicznego lusterka.

Natomiast z okazji święta, klasy 2 Szkoły Podstawowej, pod opieką wychowawczyń, przedstawiły baśń pt. „Jaś i Małgosia”. Pomimo doskonałej znajomości utworu audytorium z zapartym tchem i malującym się na twarzach wzruszeniem śledziło losy dwojga skrzywdzonych przez los i złą macochę dzieci, które wpadły w ręce Baby Jagi. Inscenizacja bardzo się podobała, toteż uczniowie, oraz licznie obecni rodzice nagrodzili małych aktorów brawami i słodyczami.