Uczniowie z Gminy Limanowa na Konkursie Pieśni i Poezji Patriotycznej

19.11.2015

Prawie 80 uczestników zgromadziła tegoroczna XIV edycja Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej, który odbył się dn. 17 listopada w Limanowskim Domu Kultury. W konkursie licznie prezentowali się uczniowie z gminy Limanowa i wielu z nich zajęło wysokie miejsca.

Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej to inicjatywa,  której przed laty podjął się Zespół Szkół Samorządowych nr 1 w Limanowej. Od lat w przedsięwzięcie włącza się także gmina Limanowa, gdyż wielu uczestników w Konkursie to właśnie dzieci i młodzież gminna.

W myśl tegorocznych zapisów regulaminowych uczestnicy Konkursu Pieśni Patriotycznej  przygotowali  utwór związany z najnowszą historią Polski (od lat 80. XX wieku) i tutaj wystąpiło 14 uczestników ze szkół podstawowych /zespołów i solistów/ i 16 gimnazjalistów /zespołów i solistów/. Występy uczestników oceniało jury w składzie:  Halina Dyczek – przewodnicząca oraz członkowie –  Renata Biernat i Renata Czaja.
Z gminy Limanowa nagrodzeni zostali:

-  wśród solistów :

Magdalena Mól z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Starej Wsi – I miejsce

Marcelina Górka z Zespołu Szkół w Pisarzowej  - III miejsce

Dominika Sławek z Gimnazjum w Pisarzowej - III miejsce

natomiast  w kat. szkół podstawowych wśród zespołów :

I miejsce wywalczył zespół muzyczny z Zespołu Szkół w Męcinie.

W Konkursie Poezji Patriotycznej wystąpiło 26 uczniów ze szkół podstawowych i 17 z gimnazjów,  a prezentacje oceniało jury w składzie: przewodniczący – Jacek Milczanowski oraz członkowie – Bernadeta Polak, Renata Hasior i  Aneta Jedynak. Uczniowie przedstawiali interpretację wiersza bądź fragmentu prozy z okresu literatury staropolskiej i z gminy Limanowa najlepiej wypadli:

- w kat szkół podstawowych:

Kinga Nawalaniec z ZS nr 1 w Starej Wsi - I miejsce

Dominika Wiewióra z ZS nr 1 w Męcinie II miejsce

Julia Ociepka ze Szkoły Podstawowej w Młynnem II miejsce

Kamila Pajor ze SP w Pisarzowej – wyróżnienie

Katarzyna Jędrzejek z Szkoły Podstawowej w Młynnem- wyróżnienie

- w kat. gimnazjów:

Grand Prix Konkursu zdobył Mateusz Gądek z ZS w Pisarzowej

natomiast  wyróżnienie zdobyły: Monika Franczak z Zespołu Szkół w Starej Wsi II i  Julia Sabura z Zespołu Szkół nr 1 w Starej Wsi.

Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy udanych występów!

Sprawozdanie z konkursu w załączniku.