Trzecioklasiści z ZS Mordarka najlepszą klasą w konkursie „Bezpieczna droga do szkoły”

17.11.2015

W dniu 6 listopada br. w Kopalni Soli Wieliczka odbyło się uroczyste  podsumowanie zmagań w konkursie „Bezpieczna droga do szkoły – do klasy przez pasy”. Konkurs skierowany był do dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym z woj. małopolskiego, a wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie klasy trzeciej ZS w Mordarce uzyskując tytuł „Najlepsza klasa trzecia”.

Inicjatorem akcji była „Gazeta Krakowska” wspierana, między innymi przez: Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, PZU, Stowarzyszenie Alter Ego, Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Krakowie, Kuratorium Oświaty, Straż Miejska Miasta Krakowa oraz CelEdu. Konkurs miał na celu popularyzację zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym wśród przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych z woj. małopolskiego.

Wszystkie zaproszone dzieci, które przybyły do Wieliczki, finał akcji rozpoczęły od zwiedzania podziemi kopalni i poznania związanych z nią legend. Potem przyszedł czas na wręczenie laureatom nagród, gratulacje i pamiątkowe zdjęcia. Nagrody wręczyli organizatorzy konkursu rozpoczynając od uhonorowania indywidualnych zwycięzców w czterech kategoriach wiekowych – klasa przedszkolna, kl.I, kl.II i kl.III. W sumie nagrodzono 12 uczestników. Następnie organizatorzy wręczyli nagrody dla najlepszych klas, najlepszego przedszkola oraz najlepszej szkoły.

W gronie nagrodzonych klas, na bardzo wysokim miejscu znaleźli się uczniowie klasy trzeciej Zespołu Szkół w Mordarce uzyskując tytuł „Najlepsza klasa trzecia”. Sukces to tym większy, iż na konkurs wpłynęło ponad 10 tysięcy prac.  To już kolejne sukces szkoły w Moradrce, gdyż  w ubiegłym roku placówka została nagrodzona tytułem „Najlepsza klasa druga”.

Ogromnie cieszy nas fakt, iż nasze zaangażowanie zostało ponownie docenione przez Kapitułę Konkursu, co pozwoliło nazwać naszą klasę „Najlepszą klasą trzecią w województwie małopolskim” –  mówi Barbara Młynarczyk z ZS w Mordarce - otrzymana nagroda jest dla nas motywacją do dalszej pracy, a jednocześnie powodem do radości dla wszystkich, którzy przyczynili się do uzyskania tak wysokiej lokaty w konkursie.   Wierzymy, że podjęte działania przyniosą oczekiwane efekty, a tym samym zwiększą świadomość uczniów jako uczestników ruchu drogowego, co  z kolei wpłynie na poprawę ich bezpieczeństwa.

Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy, życząc dalszych sukcesów!