Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Przekrój twórczości ukazany na wernisażu Jolanty Biedroń

01.11.2015

W piątek 30 października br. w świetlicy w Starej Wsi odbył się wernisaż Jolanty Biedroń. W tym szczególnym dla artystki wydarzeniu uczestniczyli członkowie rodziny oraz liczne grono znajomych i przyjaciół, a także mieszkańcy Starej Wsi. Wernisaż Jolanty Biedroń ująć można pokrótce jako  przegląd jej twórczości malarskiej. Różnorodna tematyka, ale i sama technika wykonywania prac jest pewnego rodzaju odzwierciedleniem zmian jakie towarzyszyły artystce w poszczególnych etapach tworzenia.

Wernisaż uroczyście otworzyła sama bohaterka wieczoru serdecznie witając przybyłych uczestników spotkania, wśród których byli zaproszeni goście: Kierownik Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Gminy Limanowa Wojciech Korabik, Sekretarz Gminy Limanowa Marek Ziaja, Sołtys Starej Wsi I  Urszula Biernat, Radny Gminy Limanowa Józef Mąka wraz z małżonką - Dyrektor miejscowego Zespołu Szkół Haliną Mąka oraz Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Wsi Jacenty Musiał. Goście serdecznie gratulowali artystce przedsięwzięcia życząc jej na przyszłość owocnych lat twórczych. Następnie wszyscy z ciekawością, a często z zadumą i podziwem przyglądali się poszczególnym pracom, które jak się okazało niosą za sobą bardzo różnorodne przesłanie,  co jak mówiła sama artystka jest wynikiem zachodzących wówczas wokół wydarzeń, bądź też  wewnętrznych przeżyć, refleksji i przemyśleń jakie towarzyszyły jej na poszczególnych etapach tworzenia.

Wernisaż był także okazją zaprezentowania prac dzieci uczęszczających na zajęcia do świetlicy w Starej Wsi, gdzie pracuje Jolanta Biedroń. Prace, których od ferii zimowych zebrało się naprawdę sporo przykuły uwagę właśnie najmłodszych uczestników spotkania. Jak się okazuje wśród nich było liczne grono samych autorów prac, którzy mogli pochwalić się tym co wykonali przed swoimi rodzicami i dziadkami.

Wernisaż Jolanty Biedroń dał początek wystawie prac artystki, która czynna będzie przez cały listopad w godzinach pracy  świetlicy.

 Liczba wyświetleń: 3347
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne