BIEG NIEPODLEGŁOŚCI PO RAZ OSIEMNASTY – REKORD FREKWENCJI!

05.11.2015

Tradycyjnie jak co roku UKS Patria Młynne był organizatorem Biegu Niepodległości. W bieżącym roku była to XVIII edycja Biegu, a zawodnicy z 16 szkół i klubów sportowych spotkali się w Młynnem 5 listopada. Na starcie stanęła rekordowa liczba uczestników -  ponad 450 osób.

XVIII Bieg Niepodległości rozpoczął się  uroczyście „Mazurkiem Dąbrowskiego”.   Zawody odbyły się w kat.  indywidualnych biegów  przełajowych oraz sztafet klubowych lub szkolnych, w ośmiu kat. wiekowych. W gronie startujących  zawodników byli uczestnicy  mający raptem 5 lat, i dla tych najmłodszych przed głównymi biegami odbył się bieg towarzyszący. Każdy uczestnik tego biegu otrzymał piękny pamiątkowy medal.

W  tym roku najliczniejsze kategorie  to zawodnicy i zawodniczki z rocznika 2008 i 2009 – prawie po 50 uczestników. Po szesnastu biegach indywidualnych odbyły się sztafety sprinterskie, które do programu  biegu „Patria” Młynne wprowadziła dwa lata temu.
W tym roku postanowiliśmy , aby w składzie znaleźli się uczniowie wszystkich roczników szkoły podstawowej. Rozpoczynali bieg zawodnicy z rocznika 2008 lub 2009, a kończyli ci z rocznika 2003.

W tym roku w kategorii dziewcząt najlepszą okazała się sztafeta z Wyso
kiego, a w kategorii chłopców Słopnice – mówi Prezes UKS „Patria” Młynne Witold Sochacki.
Najlepsi otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale, a  najmłodsza dziewczynka i chłopiec z rąk Dyrektor  SP Młynne Bożeny Golonka otrzymali pamiątkowe puchary. Obecny na zawodach Wicewójt Gminy Limanowa Marian Mąka wraz z Dyrektor Szkoły  oraz Przewodniczącą Rady Rodziców SP Młynne Anetą Matras wśród wszystkich uczestników rozlosowali wiele atrakcyjnych nagród. Obok piłek i różnego rodzaju sprzętu sportowego były zegarki, a nagroda główna – tablet wylosowany przez Prezesa UKS „Patria” Młynne Witolda Sochackiego powędrował w tym roku w ręce dziewczynki ze Starej Wsi.

Prezes UKS „Patria” Młynne składa podziękowania za udział wszystkim uczestnikom Biegu oraz  jego współorganizatorom. Podziękowania kieruje też do sponsorów: Elfach, Midrew , Wojtas, Indeco, Bank Spółdzielczy Limanowa, Tik Tak Limanowa, Kwiaciarnia Orchidea P. Król Limanowa,  Piekarnia - Ewa Pajor Laskowa oraz  LGD Limanowa.

Szczególne podziękowania jak dodaje należą się Stanisławowi Puch, Janowi Ryś  i Waldemarowi Golonka  za użyczenie terenu na zawody i pomoc organizacyjną oraz Wojciechowi Jędrzejkowi, Józefowi Domiter, Miłoszowi Król, Janowi Kurnyta, a także młodzieży z Młynnego.

Sztab Organizacyjny XVIII Biegu Niepodległości:
Witold Sochacki -/sędzia główny/ , Marek Golonka /kierownik zawodów/, Jarosław Golonka /kierownik logistyki/, Urszula Zelek / szef biura zawodów/, Artur Janik /kierownik startu/, Miłosz Król /kierownik mety/, Maria Pytel i Barbara Jajeśnica /biuro zawodów/, Wojciech Jędrzejek i Piotr  Twaróg /”zające”/, Piotr Mamala, Daniel Piaskowy, Jakub Dudek  /sędziowie  tras/, Janusz Kurnyta, Józef Domiter /logistyka/.

Poniżej wyniki oraz galeria fotografii z XVIII Biegu Niepodległości.

Liczba wyświetleń: 1985