Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

25 lat Zespołu „Spod Kicek”!

15.11.2015

Jubileusz 25-lecia istnienia świętował uroczyście w sobotę 14 listopada br.  Zespół „Spod Kicek” z Mordarki. Na zaproszenie Kierownictwa Zespołu na uroczyste obchody jubileuszowe przybyło liczne grono osób m.in. znajomi, przyjaciele oraz zaprzyjaźnione kapele i zespoły regionalne. Obecni byli także przedstawiciele urzędów, firm i instytucji, które od lat wspierają działalność Zespołu.

Uroczystość jubileuszowa rozpoczęła się mszą św. w kościele w Mordarce, następnie zebrani goście udali się do Domu Weselnego, gdzie odbyła się oficjalna część spotkania. Od przedstawicieli władz szczebla rządowego i samorządowego popłynęły gratulacje oraz podziękowania za trwające od ćwierćwiecza kultywowanie rodzimych tradycji i pielęgnowanie lokalnego folkloru. Gratulacje wraz z życzeniami kolejnych owocnych w nagrody i wyróżnienia lat działalności złożyła m.in. delegacja z Urzędu Gminy Limanowa na czele z Wójtem Władysławem Pazdanem. Słowa uznania, których wyrazem były wręczane statuetki popłynęły najpierw do prowadzących Zespół – Józefa i Wojciecha Tokarczyków, a następnie do wszystkich jego członków. Wraz z Wójtem pamiątkowe statuetki wręczali: Wicewójt Gminy Limanowa Marian Mąka, Przewodniczący Rady Gminy Limanowa Stanisław Młyński oraz Sekretarz Gminy Limanowa Marek Ziaja. Do rąk Wójta Gminy trafiły z kolei podziękowania od Zespołu  wręczone przez Józefa Tokarczyka.

Podniosły nastrój wieczoru był także zasługą występów jakie na tą okazję przygotowały zaproszone zespoły regionalne, a w tym również i występ samego Jubilata.

Jubileusz 25-lecia po części oficjalnej przerodził się jak na Zespół „Spod Kicek” przystało w prawdziwe regionalne święto - była muzyka, były tańce oraz wspólne biesiadowanie do późnych godzin nocnych.

Kierownictwu oraz wszystkim członkom Zespołu "Spod Kicek" serdecznie gratulujemy pięknego Jubileuszu i życzymy wiele sukcesów na kolejne lata!

 Liczba wyświetleń: 2347
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne