"Wszystko dla bezpieczeństwa" w SP w Nowym Rybiu

21.10.2015

Dnia 7 października dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I-VI  Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Nowym Rybiu uczestniczyły w spotkaniu z Policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej. Goście w bardzo interesujący sposób przekazywali uczniom najważniejsze informacje dotyczące bezpieczeństwa na drodze, roli odblasków oraz różnego rodzaju zagrożeń z którymi mogą spotkać się w sytuacjach życia codziennego dzieci. Uczniowie aktywnie i z ogromnym zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciach. Z pewnością tego typu profilaktyczne akcje uwrażliwiają  uczniów  na potrzebę dbania o bezpieczeństwo własne i innych. Na uczniów  czekała również miłą niespodzianka – każdy z nich otrzymał odblaskowy breloczek ufundowany przez PZU.

Spotkanie to było kolejnym etapem działań profilaktycznych w ramach programu     „Odblaskowa Szkoła”. Jak co roku nauczyciele naszej szkoły  już w pierwszy dzień nauki przeprowadzili w klasach pogadanki na temat bezpiecznego poruszania się po drogach. Dzieci z klas młodszych już w pierwszych tygodniach września uczyły się zasad poruszania się po drodze do szkoły . Zagadnienia związane z bezpieczeństwem  są często przypominane uczniom, dlatego mamy nadzieję, że powyższe działania przyniosą spodziewane efekty