Święto Zespołu Szkół w Pisarzowej

19.10.2015

…Ziemio ojczysta, ziemio jasna,

nie będę powalonym drzewem.
Codziennie mocniej w ciebie wrastam
radością, smutkiem, dumą, gniewem.
Nie będę jak zerwana nić.
Odrzucam pusto brzmiące słowa.
Można nie kochać cię - i żyć,
ale nie można owocować…

- to fragment hymnu szkoły, który społeczność uczniowska Zespołu Szkół w Pisarzowej śpiewa przy okazji każdej ważnej uroczystości szkolnej.

Dnia 14 października 2015 roku, w dniu Święta Szkoły, słowa te miały szczególne odzwierciedlenie w przygotowanym przez uczniów programie. Bo nie może w pełni "owocować" ten, który nie zna swojej "małej ojczyzny", dlatego w tak ważnym  dla Szkoły dniu nie zabrakło folkloru, spotkań z  lokalnymi artystami oraz pasjonatami. Uroczystość rozpoczęła Dyrektor placówki Magdalena Strzebońska, serdecznie  witając wszystkich zebranych.

W sposób szczególny zaprezentował się zespół regionalny "Przyszowianie", który swym gościnnym występem zachęcił uczniów do wspólnego tańca. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz zbioru broni stylizowanej Rafała Ardeckiego oraz prezentacja sztuki kowalskiej Władysława Raczka. Nie zabrakło również wierszy, piosenek i tańców związanych z górami, a także konkursu piosenki turystycznej, bowiem patron szkoły - ks. Józef Górszczyk był miłośnikiem turystyki pieszej i wielokrotnie przemierzał szlaki Beskidu Wyspowego.

Na zakończenie tego szczególnego dnia odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej, na którą przybyli zaproszeni goście - emerytowani nauczyciele.