Odbiory nowych odcinków dróg

11.10.2015

Zakończyła się przebudowa 5-kilometrowego odcinka drogi na trasie  Pasierbiec  - Nowe Rybie tzw.  „schetynówki”. Inwestycja realizowana była w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, a całkowity koszt zadania to prawie 1 mln 800 tys. zł. Dobiegła również końca przebudowa trzech odcinków dróg gminnych w Mordarce i w Pisarzowej.

Tzw. „schetynówka” to ciąg dróg gminnych Pasierbiec – Stara Karczma, Nowe Rybie – Marna Wieś oraz Nowe Rybie – Kamionna. Przebudowa poszczególnych odcinków dróg polegała na położeniu  nowej nawierzchni, wykonany został chodnik z kostki brukowej na prawie 1 km drogi, zamontowano  poręcze i bariery ochronne, a przy Szkole Podstawowej w Nowym Rybiu powstało odpowiednio oznakowane przejście dla pieszych. Droga w poszczególnych miejscach została odpowiednio zabezpieczona płytami betonowymi, wykonano także przepusty oraz zamontowano ściekowe korytka drogowe. Obok jezdni zamontowanych zostało ponadto 20 lamp hybrydowych wyposażonych w panel fotowoltaiczny i generator wiatrowy.

Gminna „schetynówka” realizowana była od połowy czerwca do końca września br. Uroczystego odbioru zadania dokonano dnia 9 października w obecności władz gminnych – Wójta Gminy Limanowa Władysława Pazdana, Wicewójta – Mariana Mąka i Przewodniczącego Rady Gminy Limanowa - Stanisława Młyńskiego, a także Starosty Limanowskiego – Jana Puchały. Całościowy koszt zadania wyniósł  1. 793. 698,31 zł, z czego 869. 015,00 zł stanowiła dotacja celowa z budżetu woj. małopolskiego, a 20. 000,00 zł dołożyło Starostwo Powiatowe w Limanowej.  Wykonawcą zadania była firma „SKANSKA” S.A .

Z końcem września zakończyła się także przebudowa dwóch odcinków dróg w Mordarce: do Tokarczyka i do Greniów oraz odcinka drogi w Pisarzowej - Pisarzowa koniec wsi. Inwestycje realizowała  firma LIMDROG, która do końca października br. wykonuje jeszcze modernizację  14 odcinków dróg. Łącznie przebudowa siedemnastu  odcinków dróg przez firmę LIMDROG  to koszt prawie 2 mln 600 tys. zł.

Mordarka - do Greniów:

Pisarzowa - koniec wsi:

Mordarka - do Tokarczyków: