Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Nie tylko duchowa uczta na wernisażu Krzysztofa Kuczaja

12.10.2015

Prawdziwy przekrój twórczości człowieka, dla którego malarstwo jest nie tylko hobby ale przede wszystkim realizowaniem samego siebie – tak określić można wszystko to co zaprezentowane zostało w sobotni wieczór 10 października br. w świetlicy w Pisarzowej podczas wernisażu Krzysztofa Kuczaja. Wystawiane prace nie tylko „cieszyły” oczy zebranych, ale także nakłaniały do głębszych refleksji i przemyśleń. Duchowa uczta to jednak nie wszystko, bowiem zebrana w komplecie rodzina Kuczajów zadbała również o rozkosze dla podniebienia.

Wernisaż uroczyście otworzył Kierownik Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Gminy Limanowa - Wojciech Korabik, który w imieniu Wójta Gminy serdecznie przywitał przybyłych gości.

Prace Krzysztofa Kuczaja prezentowane były w dwóch salach. Liczne dzieła, pochodzące  z różnych okresów twórczości to głównie pejzaże, w wielu przypadkach miejsca z Pisarzowej i okolic, jakże drogie i ważne dla autora. Świat barw i kolorów to jak mówi artysta jego drugi świat, w który wkracza nieraz może zbyt rzadko nie mając czasu na dłuższy pobyt, bo obowiązki, bo praca, życie codzienne. Jednak jeśli jest to tylko możliwe wolne chwile przeznacza na ciągłą przygodę ze sztuką, bo jak twierdzi właśnie tak realizuje on siebie i tym samym wyraża też siebie poprzez to co tworzy. A robi to…pięknie, wystarczy tylko spojrzeć na część prac by znaleźć tego potwierdzenie…

Sobotni wernisaż to jednak nie tylko duchowe przeżycie, mistrzowskie własnej roboty przysmaki ze spiżarni i kuchni Kuczajów zapełniły po brzegi stoły, a do tego dołożyło się jeszcze wspólne śpiewanie i granie w gronie licznie zebranej rodziny, przyjaciół i znajomych dając piorunujący efekt w postaci wspaniałej atmosfery.

Wszystkich, którzy jeszcze nie mieli okazji podziwiać twórczość Krzysztofa Kuczaja zapraszamy do świetlicy w Pisarzowej, gdzie do końca listopada potrwa wystawa prac artysty.Liczba wyświetleń: 4522
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne