„Mały Mistrz” w Zespole Szkół w Pisarzowej

26.10.2015

Uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej im. ks. Józefa Górszczyka w Pisarzowej po raz pierwszy w roku szkolnym 2015/2016 uczestniczą w programie „Mały Mistrz” dofinansowanym ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Program ten ma między innymi na celu zachęcanie dzieci do aktywności ruchowej i wspieranie najmłodszych w dążeniu do kariery sportowej.

A co o sobie mówią pierwszoklasiści?

Jest nas 35 i wszyscy jesteśmy pełni optymizmu, a dodatkowo rozpiera nas energia. Zajęcia prowadzą z nami nasze Panie - Danuta Gucwa i Krystyna Tobiasz oraz nauczycielka wychowania fizycznego Pani Anna Szkarłat. Nie lubimy się dąsać ani marudzić, więc od razu bierzemy się do ćwiczeń.

Obecnie uczniowie pierwszych klas zdobywają sprawność „Piłkarz” i po opanowaniu określonych umiejętności otrzymają specjalne oznaczenia, które wklejone zostaną do legitymacji szkolnych. Jak mówi Dyrektor placówki - Magdalena Strzebońska zajęcia bardzo spodobały się pierwszoklasistom, a różnorodne ćwiczenia i zabawy sportowe jakie zakłada program pozwalają najmłodszym na podnoszenie sprawności fizycznej, co połączone jest jednocześnie z dobrą zabawą. Świadczą o tym chociażby poniższe fotografie.