Ślubowanie pierwszoklasistów w Wysokiem i Starej Wsi I

14.10.2015

Dnia 14 października br. uczniowie pierwszych klas Szkoły Podstawowej w Wysokiem  i Zespołu Szkół nr 1 w Starej Wsi zostali uroczyście włączeni w szeregi „braci uczniowskiej”. Pasowanie na uczniów w ZS nr w 1 w Starej Wsi było także okazją do wspomnienia patronów placówki – Bohaterów Westerplatte.

W uroczystym ślubowaniu pierwszoklasistów wzięła udział licznie zgromadzona społeczność szkolna, nauczyciele i oczywiście rodzice, którzy wspierali swe pociechy, co prawda już nieco „obyte” w murach szkoły, jednak nieco zestresowane faktem bycia tego dnia „aktorami pierwszego planu”.

Podczas niecodziennych i jakże ważnych dla życia szkół wydarzeń odbyły się okolicznościowe występy artystyczne, które wprawiły zebranych w podniosły i  niezwykle uroczysty nastrój.

W ślubowaniu uczniów pierwszych klas w Starej Wsi I wziął udział Wice Wójt Gminy Limanowa Marian Mąka, natomiast na Wysokiem pierwszakom w tym szczególnym dla nich dniu towarzyszyła Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół Edyta Król. Wszystkim pierwszoklasistom uroczyście wręczone zostały legitymacje szkolne i tak stali się oni pełnoprawnymi uczniami. W trakcie uroczystości w ZS nr 1 w Starej Wsi młodzież szkolna zaprezentowała także pełen refleksji montaż słowno-muzyczny poświęcony patronom szkoły - bohaterskim żołnierzom, obrońcom Westerplatte.

Uroczystości w szkołach  przebiegły w miłej i podniosłej  atmosferze i zapewne na długo pozostaną one w pamięci wszystkich uczestników, a w szczególności uczniów pierwszych klas.