Ślubowanie pierwszoklasistów w SP nr 1 w Siekierczynie

22.10.2015

W dniu 22 października br. w grono uczniowskie Szkoły Podstawowej nr 1 w Siekierczynie uroczyście włączeni zostali uczniowie pierwszej klasy. Oficjalnie na uczniów mianowano 13 dzieci, a z tej okazji  w placówce odbyła się uroczysta akademia.

Ślubowania nadszedł czas będzie uczniem każdy z nas - takie hasło towarzyszyło uczniom pierwszej klasy SP nr 1 w Siekierczynie, w szczególnym dnia nich dniu przyjęcia w mury szkoły. By podkreślić wielkie znaczenie tego wydarzenia w placówce miała miejsce uroczysta  akademia,  w trakcie której przybliżono najważniejsze informacje z życia szkoły. Akademię wraz z uczniami przygotowała Janina Wróbel. Najbardziej wzniosła chwila nastała w momencie mianowania na uczniów pierwszoklasistów przez Dyrektor szkoły Wiesławę Tudaj.

W uroczystości z ramienia Urzędu Gminy Limanowa wzięła udział Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół Edyta Król, która w imieniu Wójta Gminy wręczyła najmłodszym bohaterom tego dnia elementy odblaskowe, by zapewniały im bezpieczeństwo w drodze ze szkoły. Dzieci otrzymały także prezenty ufundowane przez Radę Rodziców, obecnego na uroczystości radnego Edwarda Bugajskiego oraz Sko szkolne.