„Jestem widoczny na drodze” – akcja odblaskowa w Szkole Podstawowej nr 2 w Męcinie

22.10.2015

Dnia 22 października w Szkole Podstawowej nr 2 w Męcinie odbyło się podsumowanie akcji „Odblaskowa Szkoła”, promującej zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W  spotkaniu uczestniczyli uczniowie, nauczyciele i rodzice. Najmłodsi rozpoczęli od piosenek z zakresu bezpieczeństwa, a starsi uczniowie recytowali wiersze. Pracownik policji z KPP w Limanowej-sierżant Iwona Pawlik przeprowadziła pogadankę  dydaktyczną dotyczącą: „Jestem widoczny na drodze”.

Wspólnie z Panią sierżant uczniowie szkoły wybrali się w teren, gdzie odbyły się warsztaty dotyczące zachowania się na drodze, zwłaszcza tam, gdzie nie ma chodników. Policjantka zwróciła uwagę na konieczność zakładania kamizelek odblaskowych, zwłaszcza o zmroku.

W ramach programu przez cały październik w szkole  odbywały się akcje promujące bezpieczeństwo, m.in.  konkursy tematyczne: konkurs plastyczny Jestem bezpieczny na drodze ; konkurs wiedzy Bezpieczeństwo to podstawa oraz Gazetka klasowa o bezpieczeństwie.

Akcja „Odblaskowa Szkoła’’ uczy odpowiedzialności i dba o bezpieczeństwo uczniów w drodze do szkoły i ze szkoły oraz zwiększa aktywność w zakresie wyposażania uczniów w elementy odblaskowe.