Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

I miejsce KGW Makowica na Małopolskim Przeglądzie Dorobku Kół Gospodyń Wiejskich !

06.10.2015

W minioną niedzielę 4 października w Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce odbył się 7.Małopolski Przeglądzie Dorobku Kulturalnego i Artystycznego Kół Gospodyń Wiejskich. Gminę Limanowa reprezentowało KGW z Makowicy, które wydelegowane zostało na małopolski etap konkursu po występie na Przeglądzie Powiatowym. 

Na wojewódzkim szczeblu Przeglądu KGW wystąpiło 7 grup reprezentujących różne regiony Małopolski. Nasze Koło z Makowicy jako jedyne  reprezentowało Limanowszczyznę, a zrobiło to w wielkim stylu, zajmując w łącznej punktacji konkursu I miejsce /równorzędnie z KGW Sromowce Niżne – pow. nowotarski/. Za tak wysoką lokatę KGW Makowica nagrodzono kwotą 1700 zł oraz nagrodami rzeczowymi.

Prezentacje poszczególnych  Kół zarówno artystyczne, jak i kulinarne oceniała Komisja w składzie: Jadwiga Adamczyk (muzyk), Maria Brylak-Załuska (etnograf), Danuta Firek (specjalista ds. gospodarstwa wiejskiego i agroturystyki), Maria Łaciak (regionalista) oraz Benedykt Kafel (etnograf).

Przewodniczącej KGW Makowica Stefani Dudek gratulujemy sukcesu, a wszystkim członkom Koła życzymy dalszych tak udanych występów i kolejnych nagród !

 

Poniżej linki dot. 7.Małopolskiego Przeglądu Dorobku KGW oraz Protokół Komisji Artystycznej.

http://www.mcksokol.pl/476,13876,7__Malopolski_Przeglad_Dorobku_Artystycznego_i_Kulinarnego_Kol_Gospodyn_Wiejskich.htm

http://www.ockorawa.pl/index.php/37-wydarzenia/informacje1/393-7-malopolski-przeglad-dorobku-kulinarnego-i-artystycznego-kol-gospodyn-wiejskich

http://www.jablonka.pl/content/view/3571/1/

http://krakow.gosc.pl/doc/2741765.Gazdziny-nie-tylko-od-warzenia

 

/zdj.: MCK „Sokół”Nowy Sącz ; OCK Jabłonka/Liczba wyświetleń: 3388
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne