Grand Prix Festiwalu Teatrów Wiejskich dla Zespołu „Spod Kicek”

19.10.2015

W dniach 17-18 października br. w Wiśniowej odbył się Małopolski Festiwal Teatrów Wiejskich. Podczas Festiwalu wśród 13 grup  prezentował się Zespół Regionalny „Spod Kicek” z Mordarki, który za spektakl pt. „Wesele” wywalczył główną nagrodę.

Główny celem organizowanego Festiwalu Teatrów Wiejskich jest przybliżenie niezwykłego dorobku wsi polskiej i przekazanie młodemu pokoleniu wiedzy na temat lokalnych zwyczajów, obyczajów i obrzędów, co pobudzić ma aktywność mieszkańców i wzmocnić ich więzi z miejscem zamieszkania.

Podczas dwóch dni trwania imprezy aktorskie grupy rywalizowały w dwóch kategoriach: obrzędowej i dramatycznej, a występy oceniała Komisja Artystyczne w składzie: - Jerzy Hojda /aktor/, Stanisław Migacz /muzyk/ oraz Zofia Skwarło /regionalista/.

Komisja po obejrzeniu i wysłuchaniu 13 grup teatralnych najwyższą nagrodę Grand Prix Festiwalu przyznała Regionalnemu Zespołowi „Spod Kicek” z Mordarki.

Kierownictwu Zespołu oraz wszystkim jego Członkom gratulujemy kolejnego sukcesu!

Poniżej Protokół Komisji Artystycznej Festiwalu.