Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Głośne czytanie w bibliotece w Starej Wsi

01.10.2015

„Czytanie książek to najwspanialsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” - słowa Wisławy Szymborskiej były motywem przewodnim Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, który miał miejsce w Gminnej Bibliotece Publicznej w Starej Wsi. Inicjatywę zorganizowały wspólnie biblioteka publiczna i biblioteka szkolna Zespołu Szkół nr 1 w Starej Wsi.

Promowanie głośnego czytania, wspieranie czytelnictwa dziecięcego i zwiększenie zainteresowania książką to główne założenia ogólnopolskiej akcji głośnego czytania, które z powodzeniem udało się zrealizować w bibliotece w Starej Wsi.  Wspólne spotkanie czytelnicze dzieci i dorosłych rozpoczął Wójt Gminy Limanowa Władysław Pazdan, który zabrał dzieci do baśniowej krainy braci Grimm, czytając przepiękną baśń „O sześciu łabędziach”, a także deklamując i następnie ucząc najmłodszych wierszyka „Idzie Jola do przedszkola”. Wystąpienie Wójta bardzo spodobało się zebranym maluchom, gdyż oprócz uśmiechów na twarzach dzieci otrzymał on także gromkie brawa.

W zabawnym i wesołym brzmieniu odbywała się dalsza część spotkania z książką, żartobliwe wierszyki, opowiadania i bajeczki wybitnych polskich pisarzy czytali przybyli do biblioteki rodzice - Urszula Biernat, Justyna Liszka, Małgorzata Mąka, Marzena Stach, nauczycielka - Paulina Wygoda, bibliotekarze - Magdalena Cepielik, Jacenty Musiał oraz liczne grono uczniów ZS nr 1 w Starej Wsi - Zuzia Michalik, Marysia Mąka, Oliwia Bilska, Natalia Górska, Szymon Hybel, Tomasz Mąka, Natalia Dębska, Ewelinka Dębska, Kamil Lis, Kacper Sabura, Kinga Nawalaniec, Julia Sabura, Monika Setlak oraz Dorota Więcek.

 Liczba wyświetleń: 3725
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne