Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

"Afryka" w Bibliotece w Nowym Rybiu

29.10.2015

Dnia 27 pażdziernika br. o godz. 13:00 odbyło się spotkanie autorskie połączone z wernisażem prac fotograficznych Włodzimierza Musiała - podróżnika i fotografa, pt. „Od Przylądka Dobrej Nadziei do Wodospadu Wiktorii”.  Na spotkanie przybyły klasy ze Szkoły Podstawowej w Nowym Rybiu oraz z Zespołu Szkół w Rupniowie z nauczycielami i wychowawcami. W spotkaniu uczestniczył także Wójt Gminy Limanowa - Władysław Pazdan. Uroczystość otworzył Jacenty Musiał - Dyrktor Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Wsi. Przedstawił krótko postać prelegenta i zaprosił słuchaczy do aktywnego uczestnictwa w spotkaniu.

Włodzimierz Musiał niejako przeniósł wszystkich zebranych na Czarny Ląd - w tłumaczeniu ciemny, tajemniczy, nieodkryty kontynent. Poprzez fotografie ukazał bogactwo kolorów, kształtów, postaci, zjawisk typowych dla Afryki. Powoli odkrywał przed słuchaczami magię afrykańskiego świata: od niezmierzonych pustyni po potężne wodospady. Tutaj przyroda rządzi się swoimi prawami, a ludzie mieszkający na tych terenach muszą je respektować i przyzwyczaić sie do trudnych warunków życia. Nawiązał wspaniały kontakt z publicznością, zwłaszcza z uczniami: zaciekawił, zaintrygował, zasiał ziarenko fascynacji, rozbudził marzenia, zainspirował do działania.  Poprzez barwne opowieści, przeplatane anegdotami z własnych wypraw, zabrał wszystkich na chwilę w magiczne strony afrykańskiego świata - groźnych zwierząt, dzikich plemion, zapierających dech krajobrazów, wolnej przestrzeni. Była to piękna lekcja historii i geografii zarazem, lekcja realizacji własnych pasji, dążenia do wyznaczonych celów, spełniania marzeń.  Słuchacze byli pod ogromnym wrażeniem wiedzy, doświadczenia prelegenta i odwagi, z jaką realizuje swoje największe podróżnicze pasje. Łącznie wszystkich wypraw odbył około 60. Indie i Afryka to miejsca, które odwiedza najczęsciej. Obecnie już przygotowuje się na kolejną wyprawę. W imieniu Organizatorów spotkania i uczestników życzymy powodzenia i dziękujemy za swoistą podróż do Afryki w środku jesiennych dni, gdzie z powodzeniem zabrał obecnych Włodzimierz Musiał.

Na koniec Wójt Gminy Władysław Pazdan podziękował prelegentowi za niezwykle interesujące spotkanie, tak bogate w formę przekazu i treść, które z pewnością zaprocentuje odkrywaniem własnych pasji wśród słuchającej młodzieży.

Warto przypomnieć, że Włodzimierz Musiał był już na spotkaniu autorskim w bibliotece w Pisarzowej, gdzie prezentował wystawę: "Chiny - ludzie, kultura, przyroda", która również cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Zapraszamy do zwiedzania obecnej wystawy prezentującej fragment afrykańskiego świata, która jest czynna w godzinach otwarcia Biblioteki w Nowym Rybiu do końca listopada br. Liczba wyświetleń: 3284
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne