Zespół „Spod Kicek” laureatem „Beskidzkiej Podkówecki”

16.09.2015

I miejsce zdobył Zespół „Spod Kicek” z Mordarki na V Festiwalu Zespołów Regionalnych Beskidu Wyspowego „Beskidzka Podkówecka”. Festiwal odbył się w Wiśniowej i był on  uwieńczeniem tegorocznej akcji „Odkryj Beskid Wyspowy”, organizowanej przez Forum Gmin Beskidu Wyspowego.

Turystyczne piesze wędrówki po „beskidzkich wyspach” rok rocznie podsumowuje wydarzenie kulturalne, które ma na celu ukazanie regionalnego folkloru i lokalnych tradycji, w tym roku zorganizowane w Wiśniowej. W  tegorocznej edycji Festiwalu wzięło udział 8 zespołów regionalnych w trzech kat. wiekowych – dziecięcej, młodzieżowej i dorosłej, w której to najlepiej zaprezentował się Zespół „Spod Kicek”. Gratulujemy!

/fot. www.odkryjbeskidwyspowy.pl /

Liczba wyświetleń: 2065