Ustalono kalendarz szkolnych zawodów sportowych

08.09.2015

W dniu 8 września 2015 r. w Urzędzie Gminy Limanowa miało miejsce spotkanie dotyczące  ustalenia Kalendarza Szkolnych Zawodów Sportowych o Mistrzostwo Gminy Limanowa na rok szkolny 2015/2016 Szkół Podstawowych i Gimnazjów.

Z nauczycielami wychowania fizycznego ze szkół z terenu Gminy Limanowa spotkali się: Wójt Gminy Limanowa - Władysław Pazdan, Wicewójt Gminy Limanowa – Marian Mąka oraz Kierownik Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Gminy, zajmującego się organizacją zawodów na szczeblu gminnym - Wojciech Korabik. Narada była okazją do omówienia najważniejszych spraw związanych z organizacją sportowych rozgrywek w szkołach na terenie gminy.

Na wstępie głos zabrał Wójt Władysław Pazdan, który podziękował nauczycielom za sprawny przebieg zawodów w poszczególnych placówkach, za  dotychczasową owocną pracę z dziećmi i młodzieżą, której wyrazem są osiągane wysokie wyniki w rywalizacji sportowej. Poinformował on zebranych pokrótce o najważniejszych inwestycjach dotyczących  rozbudowy i modernizacji bazy sportowej w gminie, gdzie największym zadaniem jest powstanie sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 1 w Siekierczynie. Słowa uznania i podziękowania za sprawne przeprowadzanie rozgrywek w gminnych szkołach skierował do zebranych także Wicewójt Marian Mąka.

Podczas spotkania omówiono i zatwierdzono harmonogram zawodów w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Gimnazjady Młodzieży, ustalono kwestie dowozu uczniów na zawody sportowe oraz zakupu nagród. Zwrócono także na wprowadzony w tym roku nowy system elektronicznego zgłaszania drużyn do poszczególnych zawodów, począwszy od szczebla gminnego. Powyższe kwestie omówił Kierownik Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Gminy Limanowa Wojciech Korabik. Nadmienił także, że jeśli chodzi o specyfikę gminnych zawodów, to podobnie jak w minionych latach zorganizowane one zostaną w takich dyscyplinach sportowych jak: halowa piłka nożna dziewcząt i chłopców, piłka siatkowa dziewcząt i chłopców, drużynowy i indywidualny tenis stołowy, koszykówka dziewcząt i chłopców, biegi narciarskie, piłka ręczna dziewcząt i chłopców, unihokej dziewcząt i chłopców, turniej bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz "7-ki" i "6-ki" piłkarskie.

Uczniów szkół podstawowych i gimnazjów zachęcamy do licznego udziału w zawodach życząc jak najlepszych wyników i licznych sukcesów sportowych.

Poniżej terminarz szkolnych zawodów sportowych w roku szkolnym 2015/2016.