„Mali ekolodzy” w Męcinie nr 2

24.09.2015

„Przedszkolaku! weź w swoje ręce przyrodę i działaj” - pod takim hasłem rozpoczęli akcję sprzątania świata  najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Męcinie. Przedszkolacy postanowili w każdy poniedziałek porządkować otoczenie wokół szkoły. Tym samym każdy młody uczestnik akcji  już przy pierwszej jej odsłonie uświadomił sobie swoją czynną rolę w działaniach podejmowanych na rzecz czystego środowiska.

Przedszkolacy zaopatrzeni w rękawice i worki na odpady zbierali to co zostało porzucone i zalegało w okolicach szkoły  – butelki szklane i plastikowe, puszki, opakowania foliowe. Śmieci było dużo, worki ciężkie… ale opłacało się! Aż przyjemnie było popatrzeć na efekty pracy – zapełnione worki i piękne, czyste otoczenie szkoły.

Zaplanowana coponiedziałkowa akcja sprzątania świata w Męcinie nr 2 ma swe edukacyjne przesłanie – przekazanie najmłodszym wiedzy dotyczącej funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami komunalnym, tak by uczniowie mogli być „małymi ekologami”.