Kolejna edycja Festiwalu Biegowego w Krynicy za nami

15.09.2015

11 września 2015 r. uczniowie klas 4-6 Szkoły Podstawowej w Wysokiem uczestniczyli w kolejnej edycji Festiwalu Biegowego w Krynicy, który odbył się pod hasłem „Bieg Małopolski”.

Przed startem Biegów Małopolski, przy wsparciu Rysia Berdysia, animatorzy przeprowadzili rozgrzewkę. Następnie zawodnicy przystąpili do biegu eliminacyjnego na dystansie 600m. Bieg odbył się w mniejszych podgrupach, bez podziału na kategorie wiekowe. Do  finału zakwalifikowało się 30 najszybszych dziewczyn i 30 chłopców z każdej kategorii, według osiągniętych czasów w biegach eliminacyjnych. Z kolei w biegu finałowym dzieci biegły w odrębnych grupach wiekowych: SP I-III, SP IV-VI, gimnazjum. Naszą szkołę w biegach finałowych reprezentowali:

rocznik 2006

Oliwia Pulit

Andżelika Banach

Piotr Janik

Mateusz Motyka

Sebastian Pulit

roczniki 2003-2004-2005

Sylwia Jaworska

Zuzanna Sułkowska

Mateusz Koszut

Na szczególną pochwałę zasługuje Zuzanna Sułkowska, uczennica klasy VI, która zajęła 4. miejsce i Piotr Janik, uczeń klasy IV – 5. miejsce.

Uczestnicy festiwalu po biegu eliminacyjnym mogli korzystać z przygotowanych atrakcji, były to m.in. ćwiczenia fizyczne i ruchowe zorganizowane w Strefie Ruchu. Dzieci mogły też wziąć udział w konkursach o tytuł „Mistrza Skakanki”, „Mistrza Hula-Hop” czy „Mistrza Celnego Rzutu”. W Koralowej Strefie Dzieci na zawodników czekały lodowe poczęstunki oraz konkursy z nagrodami. Można było obejrzeć muzyczno-taneczne występy uczniów z Łukowicy oraz wziąć aktywny udział w zajęciach ruchowych: Zumba, Salsa i Bokwa, prezentując również swoje zdolności taneczne na scenie.

Dużo radości sprawiło uczniom projektowanie i malowanie czapek, które otrzymywali na pamiątkę. Przygotowano też dla uczestników festiwalu ciepły posiłek, drożdżówkę i wodę.