Gimnazjaliści z Rupniowa Mistrzami Gminy w Halowej Piłce Nożnej!

30.09.2015

Niezwykle gorąca atmosfera panowała dzisiaj na hali przy Zespole Szkół w Rupniowie, gdzie rozegrane zostały Mistrzostwa Gminy Limanowa w Halowej Piłce Nożnej Chłopców – kat. Gimnazjów.
Do turnieju zgłosiły się wszystkie gimnazja z terenu naszej gminy: Pasierbiec, Stara Wieś I, Rupniów, Mordarka, Męcina, Stara Wieś II i Pisarzowa.

Drużyny podzielone zostały na dwie grupy z których Pasierbiec, Mordarka, Rupniów i Stara Wieś I awansowały do dalszych rozgrywek. Po rozegraniu meczy „na krzyż” wiadomo już było kto zagra o wielki finał. Jednak najpierw o miejsce 3 walczyły między sobą Mordarka i Stara Wieś I, z którego zwycięsko wyszła Stara Wieś I, ale rozstrzygnięcie przyniosły dopiero rzuty karne.

Sporo emocji przyniósł finał w którym zmierzyły się ze sobą drużyny z Pasierbca i Rupniowa, ale ostatecznie gospodarze dzisiejszych zawodów zgarnęli laur zwycięstwa ogrywając kolegów 3:0.

Zwycięska drużyna grała w składzie:  Joniec Kamil, Knap Bartłomiej, Korta Adrian, Kurzeja Szymon, Kwarciak Mateusz, Malec Michał, Tabak Wojciech, Wąsowicz Tomasz. Chłopców przygotował nauczyciel wychowania fizycznego - Robert Piwowarczyk.

Klasyfikacja końcowa:

I m         Rupniów
II m        Pasierbiec
III m       Stara Wieś I
IV m      Mordarka

Pozostałe drużyny otrzymały dyplomy za udział w turnieju

Podsumowania turnieju, oraz wręczenia dyplomów, nagród, a dla pierwszych trzech miejsc pucharów dokonali: Marian Mąka – wice wójt Gminy Limanowa, oraz  Wojciech Korabik – kierownik wydziału Kultury i Promocji.

Zwycięskiej drużynie gratulujemy i życzymy sukcesów na szczeblu powiatowym, który odbędzie się 15 października w Mszanie Dolnej.