Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Dwa medale zawodników UKS „Patria” Młynne i walka w sztafetach na Mistrzostwach Polski

28.09.2015

W okolicach Jakuszyc i Jeleniej Góry zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Patria” Młynne uczestniczyli w jesiennej odsłonie Mistrzostw Polski. W programie zawodów znalazł się bieg klasyczny oraz bieg sztafetowy. Podczas biegu klasycznego w  Jakuszycach Jacek Kozłowski zdobył kolejny tytuł Mistrza Polski w Biegu na Orientację. W tym samym biegu Jolanta Kozłowska zdobyła brąz.

Na 11 miejscu w klasyku ukończył zmagania Witold Sochacki, a Piotr Mamala (M16) uplasował się na 16 pozycji.
Drugi dzień zmagań to bieg sztafetowy w okolicach Jeleniej Góry. Sztafeta w składzie : Kozłowska, Sochacki, Kozłowski w gronie 23 zespołów zajęła 8 miejsce, natomiast  sztafeta Juniorów w składzie: Wiktoria Kozłowska, Jakub Dudek, Piotr Mamala uplasowała się na 13 pozycji.

Pewien niedosyt pozostał bowiem w sztafetach była realna szansa powalczenia nawet o brązowy medal. Różnice między 3 a 8 sztafetą to niespełna 5 minut. Ze zmiany na zmianę poprawialiśmy swoje lokaty. Po I zmianie pozycja 19, po drugiej awans o 8 pozycji, by w końcu zakończyć rywalizację na 8 miejscu. Może za rok będzie lepiej. Ogólnie nasze starty w tegorocznych Mistrzostwach Polski to zdobycie 2 złotych, 1 srebrnego i 2 brązowych medali  - mówi Witold Sochacki Prezes UKS „Patria”, a zarazem uczestnik Mistrzostw. W najbliższym tygodniu odbędą się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w okolicach Krakowa, na które wybierają się najlepsi młodzicy i juniorzy. Będzie na pewno ciężko bowiem w zawodach tych wystartują najlepsi zawodnicy z województwa śląskiego, podkarpackiego i małopolskiego, ale walczyć trzeba – dodaje Witold Sochacki.

Życzymy zatem powodzenia i kolejnych medali!