XIII MIĘDZYNARODOWE ZAWODY W BIEGU NA ORIENTACJĘ „LIMANOWA CUP”

02.08.2015

W dn. 24 – 26.07.2015 na Pogórzu Wiśnickim, w okolicach Bochni rozegrane zostały zawody „Limanowa Cup”. Ta popularna w środowisku biegaczy na orientacje wielodniówka w tym roku zgromadziła na starcie prawie 400 zawodników z 14 krajów. Pojawili się reprezentanci Finlandii, Norwegii, Szwecji, Rumunii, Węgier, Litwy, Łotwy, Ukrainy, Niemiec, Czech, Słowacji, Białorusi i innych. Głównym organizatorem był UKS „Patria” Młynne, przy współudziale Ministerstwa Sportu i Turystyki. Patronat nad XIII Limanowa Cup objęli: Burmistrz Miasta Bochnia Stefan Kolawiński, Wójt Gminy Bochnia Marek Bzdęk, Wójt Gminy Limanowa Władysław Pazdan oraz Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda.
           I Etap rozegrany w okolicach Brzeźnicy pokazał kto w tym roku liczył się będzie w walce o podium. Rywalizacja  w kobiecej , jak i w męskiej Elicie zapowiadała się bardzo ciekawie , bowiem różnice na mecie nie były zbyt wielkie. Piękna pogoda nie zapowiadała tego co wydarzy się drugiego dnia.

Podczas II Etapu nad centrum zawodów przeszła nawałnica, która na ok. 30 min storpedowała zawody. Organizatorzy zadbali o to , aby ten bieg klasyczny udało się szczęśliwie  dokończyć i tak też się stało. . W trakcie II etapu  rozegrany został Drużynowy Puchar Europy, w którym zwyciężyli reprezentanci Polski przed Węgrami i Finlandią.

Etap III to tzw. . etap handicapowy (mówiąc  inaczej – „na dochodzenie”). Bieg ten kończący XIII edycję Limanowa Cup rozegrany został na mapie „Kopaliny – Łoś”.

W kategorii damskiej Elity (K21E zwyciężyła zawodniczka PUKS Młode Orły Nowy DwórMaz. – Zuzanna Wańczyk. Natomiast w gronie męskich  „eliciarzy” najlepszym okazał się Tugyi Levente „Hungarian Team”.
Wyniki oficjalne Druzynowego Pucharu Europy:
1. Polska - 34pkt (skład:  MORAWSKA Zuzanna , BIEDERMAN  Marcin , SZMULKOWSKI Adam, WAŃCZYK Zuzanna, GOLINOWSKI Paweł,  MOSZKOWICZ Paweł, NADERA Dariusz, POLEWKA Beata, MORAWSKA Irena, MORAWSKI Paweł, WYSOCKA Jolanta,  KRYJOMSKI JERZY, TRZMIELEWSKI Roman)
2.Węgry – 25 pkt
3. Finlandia – 18 pkt
4. Norwegia – 16 pkt
5. Czechy  -11 pkt
6. Ukraina i Rosja po 7 pkt
8. Białoruś i Litwa po 6 pkt
10.Rumunia i Szwecja po 4 pkt
12. Niemcy 2 pkt

Pełne wyniki oraz ponad 1000 zdjęć - dostępne na stronie www.limanowacup.pl

Spośród zawodników „Patrii” Młynne najlepiej zaprezentowali się : Oskar Mordarski – zwyciężył w kat. M10N , Klaudia Zelek – 3 miejsce w K12, Martyna Zelek – 5 miejsce w K10N, Olga Kozłowska – 9 w K14, Małgorzata Sroka – 10 w K14.

Organizatorzy podczas zakończenia zaprosili już na kolejną XIV edycję, która w dn. 22-24.07.2016 odbędzie się w okolicach Rabki.

Organizatorzy zawodów dziękują Urzędowi Miasta w Bochni, Urzędowi Gminy w Bochni, Urzędowi Gminy w Limanowej oraz Urzędowi Miasta w Limanowej za pomoc w organizacji tegorocznych zawodów. Podziękowania kierują także do służb porządkowych z OSP z terenu Gminy Bochnia – OSP Brzeźnica i OSP Pogwizdów. Szczególne podziękowania dla P. Jana Jelińskiego – Prezesa Koła Łowieckiego „ŁOŚ” w Pogwizdowie oraz całej ekipie organizującej zawody za olbrzymie zaangażowanie podczas przygotowywania XIII Limanowa Cup.

Sponsor główny XIII Limanowa Cup – firma „Midrew” P. Pawła i Władysława Michury

Organizatorzy: Kierownik Zawodów – Marek Golonka, Sędzia główny – Witold Sochacki, Autorzy map  i budowniczowie  tras : Jacek Kozłowski i Piotr Pietroń, Kierownik Startu – Stanisław Leśnicki, Kierownik Mety – Maria Ziętek – Leśnicka, Biuro Zawodów – Jolanta Kozłowska i Katarzyna Jurek, Kierownik Logistyki – Jarosław Bugajski.

Zdjęcia wykonali: Katarzyna Jurek oraz Krzysztof Lewandowski

Liczba wyświetleń: 2033