Spotkanie turystów na górze Jaworz!

23.08.2015

Za nami kolejne wyjście na górę w ramach akcji  „ODKRYJ BESKID WYSPOWY”- w niedzielę 23 sierpnia 2015 roku zdobyliśmy JAWORZ!
Gmina Limanowa była odpowiedzialna za zorganizowanie tegoż wyjścia ponieważ Jaworz znajduję się na terenie Męciny i kantem zahacza o teren Pisarzowej. Uroczystość niedzielna miała miejsce u podnóży góry Jaworz gdzie znajduje sie wieża widokowa. Bez wątpienia to najpiękniejsze, najbardziej malownicze miejsce na terenie gminy Limanowa - kto nie widział musi zawierzyć zdjęciom i czym prędzej nadrobić zaległości turystyczne.Wyjscie na Jaworz rozpoczęło się o godz. 9:00 na stacji PKP w Pisarzowej , turysci wędrowali  szlakiem zielonym na Sałasz by stamtąd już szlakiem niebieskim trafić na Jaworz.

Wraz z zastępcą wójta Gminy Limanowa Marianem Mąką, Czesławem Szynalikiem pomysłodawcą akcji Odkryj Beskid Wyspowy od samego początku towarzyszył turystom Mirosława Sipak- przewodnik PTTK. Planowana na godzinę 11:00 msza święta musiała się przesunąć w czasie o 30 minut aby wszyscy uczestnicy wędrówek dotarli na miejsce. Marian Mąka- Wicewójt Gminy Limanowa przywitał wszystkich amatorów wycieczek pieszych i zaprosił do uczestnictwa w mszy świętej, którą  odprawił ks. prałat Adam Gul z Parafii św. Jana Ewangelisty w Pisarzowej. O oprawę muzyczna w czasie nabożeństwa i koncert dla uczestników zadbał zespół „DE LUX” z Limanowej /Michał, Mateusz, Marcin i Janek/.Pyszną kapustę z mięsną wkładką, ogórki kiszone, wiejski chleb ze smalcem, oraz każdy rodzaj ciast  serwowały panie z Koła Wiejskiego w Siekierczynie z przewodniczącą Grażyną Gawlik na czele.

Serdeczne podziękowania należą się panom z  GOPR z  Limanowej z dowódcą Adamem Matrasem, którzy dbali o bezpieczeństwo turystów.
Po mszy świętej odbyło się ogłoszenie wyników konkursów i nagrodzenie zwycięzców nagrodami ufundowanymi przez Urząd Gminy Limanowa , które wręczył zastępca wójta gminy Limanowa Marian Mąka.

Oto lista laureatów :
Najmłodszy uczestnik: Adam Chełmecki /2 miesiące/ Kobyłczyna
Najstarszy uczestnik: Edward Koszyk /76 lat/ Kraków
Najdalszy zakątek Polski: Izabela Kwapisz, Słupsk
Najdalszy zakątek świata: Wojciech Triphan, Monachium, Niemcy
Konkurs wiedzy o Gminie Limanowa i Beskidzie Wyspowym
I miejsce: Krzysztof Zięciak, Kraków
II miejsce: Szymon Banach, Lipowe
III miejsce: Teresa Palacz, Lipowe
Najmilsza uczestniczka: Wiktoria Duchnik, Siekierczyna
Najmilszy uczestnik: Kazimierz Olchawa, Męcina
Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w uroczystości i zachęcamy do zdobywania kolejnych szczytów!