Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Przepysznie w świetlicy w Kisielówce!

19.07.2015

Pachnąco, smacznie i zdrowo było w miniony piątek 17 lipca br. w świetlicy  w Kisielówce, gdzie na zajęcia kulinarne zjechało się kilkudziesięciu „bywalców” świetlic z gminy Limanowa. Jednym ze specjałów jak przystało no miejsce spotkania, a więc Kisielówkę był „własnej roboty” kisiel, a oprócz tego również wykonane samodzielnie różnego rodzaju wypieki, co sprawiło że hasło spotkania  pt: "Z tej mąki będzie chleb" skończyło się kompletnym rozpasaniem kulinarnym.

Efektem kulinarnych zajęć w świetlicy w Kisielówce były takie pyszności jak: kisiel z soku z płatków róży, chleb, bułeczki, masło, kompot z czereśni oraz placki drożdżowe z borówkami. Dzieci poznały m.in.  czarodziejski proces powstawania chleba i ciasta drożdżowego.

Każdy bez wyjątku przyłożył ręce do pracy i czymś się ubrudził dla wspólnego dobra, a o wspaniałych efektach pracy świadczyły pozostawione puste talerze i miseczki.

W degustacji brał udział radny  Józef Wąsowicz, który potwierdził, że przyrządzony kisiel godnie zaprezentował się w Kisielówce.
Do kulinarnej zabawy dołączył także Kierownik Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Gminy Limanowa  - Wojciech Korabik, który przywiózł ze sobą upominki w postaci gminnych czapeczek i  kapelusików  oraz map turystycznych. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że gadżety wykorzystają na pewno podczas wakacyjnych wędrówek m in. w trakcie dalszego odkrywania Beskidu Wyspowego.


A w najbliższą środę kolejne kulinarne spotkanie – tym razem  lepienie pierogów z owocami w świetlicy w Pasierbcu!Liczba wyświetleń: 3862
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne