Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Pierogowe szaleństwa w świetlicy w Pasierbcu

23.07.2015

Miniona środa 22 lipca przyniosła kolejną kulinarną przygodę podopiecznym świetlic z gminy Limanowa. Tym razem w świetlicy w Pasierbcu miały miejsce pierogowe szaleństwa. Połączone zostało przyjemne z pożytecznym, bo oprócz tego że była wspólna zabawa dzieci miały okazję nauczyć się techniki robienia ciasta.

Sołtys wsi Pasierbiec, a zarazem opiekun świetlicy Maria Twaróg na widok tłumnie maszerujących dzieci wpadła w „lekką” panikę. Ilość chętnych do „pobawienia się” mąką nieco przerosła oczekiwania organizatorów zajęć, jednak w efekcie wszystko sprawnie poszło, a efekty pracy to nie zwykłe pierogi ale jak się okazało prawdziwe dział sztuki! - kałamarnice, kwiatki, sakiewki, koniki szachowe, falbanki, rekiny...

….pomysłom nie było końca, a potwierdzeniem mistrzostwa „małych kuchcików” jest fakt, że ani jeden pieróg nie rozpadł się podczas gotowania! A smak pozostanie zapewne w pamięci i będzie milym wakacyjnym wspomnieniem.

Podziękowania należą się Marii Twaróg za gościnę oraz znakomitą "pierogową lekcję". A już 12 sierpnia w świetlicy w Sowlinach sportowe zmagania o póki co tajemniczy z nazwy "puchar Funika". Ale wszystko wyjaśni się w swoim czasie. Zapraszamy do wspólnej sportowej zabawy!Liczba wyświetleń: 3430
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne