Uczniowie Zespołu Szkół w Starej Wsi II na „Olimpiadzie Pomysłów” w Warszawie.

07.06.2015

Dnia 03.06.2015r w Hali Arena Ursynów w Warszawie uczniowie Gimnazjum przy Zespole Szkół w Starej Wsi II wraz ze swoją nauczycielką wychowania fizycznego Barbarą Wrona uczestniczyli w akcji „Olimpiada Pomysłów”, czyli w finale drugiej edycji programu WF z Klasą. To wielkie wydarzenie sportowe dla uczniów i nauczycieli z całej Polski organizowane przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Podczas tego święta sportu uczniowie przedstawili swoją wymyśloną grę z klasą – „Balonówa”, która otrzymała wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez CEO. Wiele szkół podchodziło i chciało spróbować tego nowego pomysłu do wykorzystania na lekcjach WF.

Następnie młodzież z gimnazjum uczestniczyła w propozycjach na ciekawe lekcje wychowania fizycznego przygotowanych przez inne szkoły. Niesamowite jest to, że podczas olimpiady ćwiczyli wszyscy zarówno nauczyciele jak i uczniowie co pokazało, że nie ma między nimi żadnych barier i każdy chce zapamiętać coś nowego, aby później móc wykorzystać pomysły na swoich lekcjach.

Kolejną atrakcją dla uczniów była możliwość spotkania, posłuchania, przybicia piątki i porozmawiania ze znanymi sportowcami. W tym roku byli to Monika Hojnisz, brązowa medalistka Mistrzostw Świata w 2013 roku i Mistrzyni Europy juniorów, Piotr Masłowski, tegoroczny brązowy medalista Mistrzostw Świata w piłce ręcznej oraz czterokrotny medalista Igrzysk Olimpijskich i wielki propagator sportu amatorskiego, Robert Korzeniowski.

Na koniec uczniowie ze Starej Wsi II otrzymali dyplomy oraz sprzęt sportowy dla szkoły za swoją „Balonówę” i mimo zmęczenia pełni pomysłów na dalsze działania wrócili do domu.