Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Prezentacja KGW w Pasierbcu

28.06.2015

Prawdziwa „uczta” czeka na miłośników regionalnej kultury w dniu 5 lipca 2015 r. w Pasierbcu. Koła Gospodyń Wiejskich z gminy Limanowa częstować będą regionalnymi potrawami oraz przedstawiać będą scenki obrazujące dawne tradycje i zwyczaje. Całe wydarzenie odbywać się będzie pod jedną wspólną nazwą „Prezentacja Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy Limanowa”.

Do tegorocznej Prezentacji regionalnych potraw, scenek, przyśpiewek oraz rękodzieła artystycznego zgłosiło się 9 Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy:

KGW Pasierbiec, KGW Męcina, KGW Rupniów Centrum, KGW Rupniów Bednarki, KGW Makowica, KGW Kłodne, KGW Łososina Górna, KGW Siekierczyna I i KGW Lipowe.

Prezentacja Kół rozpocznie się o godz. 15.00 i na początek przedstawiana  będzie regionalna kuchnia. Na miejscu można będzie skosztować zarówno tradycyjne charakterystyczne dla danego regionu ciepłe dania, jak i regionalne słodkości  takie jak drożdżowe ciasta czy kołaczyki. Po kulinarnym akcencie członkinie KGW z przygotowanymi programami występować będą na scenie – będą to scenki obyczajowe lub pieśni ludowe.  Kulturalne wydarzenie będzie także okazją do ukazania dorobku rękodzieła artystycznego poszczególnych Kół. Podczas występów na scenie obok stoiska każdego z Kół wystawione będą eksponaty  m.in. prace hafciarskie, bibuł karskie oraz wikliniarskie.

Wszystkie trzy odsłony Prezentacji KGW, a więc kolejno - kulinarna, artystyczna na scenie oraz rękodzieło - z którymi wystąpią Koła Gospodyń Wiejskich oceniane będą przez Komisję.  Najlepsze Koła wydelegowane zostaną do udziału w Powiatowym Przeglądzie KGW, który odbędzie się dnia 12 lipca w Zalesiu.

Oprócz występów KGW podczas uroczystości z muzycznym brzmieniem zaprezentują się zespoły:  "Mol Band" i "VENA". Będzie również i coś dla najmłodszych: animatorzy z malowaniem twarzy, balonowe zoo, pokaz wielkich baniek mydlanych,  konkursy i zabawy,  a także bezpłatne urządzenia rekreacyjne.

Serdecznie zapraszamy do Pasierbca na gminne regionalne święto!

 

 Liczba wyświetleń: 3610
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne