IV Gminny Konkurs Ortograficzny w ZS w Pisarzowej

01.06.2015

IV Gminny Konkurs Ortograficzny odbył się 19 maja 2015 r. pod patronatem Wójta Gminy Limanowa.

W konkursie wzięli udział uczniowie z sześciu gimnazjów z terenu gminy Limanowa. Każdą szkołę reprezentowało dwoje uczniów. Uczestnicy konkursu pisali dyktando pt. „O kulturze języka” oraz rozwiązywali test ze znajomości zasad ortograficznych i interpunkcyjnych.

Wyniki:

I miejsce – Agnieszka Szewczyk - Publiczne Gimnazjum w Mordarce

II miejsce – Adam Rosiek - Publiczne Gimnazjum w Pisarzowej

III miejsce – Waldemar Kądziołka - Publiczne Gimnazjum w Mordarce

Wręczenia nagród i dyplomów na zakończenie konkursu dokonały Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół w Limanowej - Edyta Król oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Pisarzowej – Magdalena Strzebońska.

Laureaci I i II miejsca konkursu zostali zakwalifikowani do etapu regionalnego, to jest Podhalańskiego Konkursu Ortograficznego o Nagrodę Rektora Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu.

Koordynatorzy konkursu: Jadwiga Kuś, Lidia Biernat i Wiesław Ociepka