IV EDYCJA IMPREZY SZKOLNEJ DZIEŃ DZIECKA 2015 r. ZESPÓŁ SZKÓŁ IM. STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO W MORDARCE

01.06.2015

1 czerwca to data, która  nieodłącznie kojarzy się z Dniem Dziecka.  W tym roku ten wyjątkowy dzień był obchodzony w naszej szkole 27 maja. Jak co roku panie: Barbara Młynarczyk,  Maria Salamon, Barbara Ryś, Sylwia Abram  zadbały o liczne atrakcje                i wystrzałową zabawę.  Mimo niesprzyjającej aury, dzień ten przebiegał nadzwyczaj radośnie. Najmłodsi uczniowie spędzili czas na wspaniałej zabawie, czego dowodem były uśmiechy, które wyjątkowo w tym dniu gościły na ich twarzach.

Na parkiecie hali sportowej już od godziny 9 – tej trwała odlotowa impreza prowadzona przez animatorów. Dzieci tańczyły w rytm znanych piosenek. Mogły do woli poszaleć na ogromnej, dmuchanej zjeżdżalni. Każdy mógł skorzystać z usługi: malowanie twarzy, co sprawiło, że zrobiło się nadzwyczaj kolorowo. Wspaniałą atrakcją były również baloniki, które zgodnie z życzeniem dzieci przekształcały się m.in.: w zwierzątka, rośliny – fantazji nie brakowało. Ponadto na specjalnie życzenie  najmłodszych uczestników imprezy, szkolna grupa cheerleaders zaprezentowała pokaz swoich umiejętności.

Liczne konkursy poparte nagrodami dodatkowo uatrakcyjniały ten wyjątkowy dzień,  a nad ich przebiegiem czuwali nauczyciele oraz wybrani uczniowie Samorządu Szkolnego.

Nie zabrakło także poczęstunku - były słodycze, lody, soczki i wata cukrowa, a więc to, co dzieci lubią najbardziej.

Atrakcje czekały na dzieci również poza budynkiem szkoły. Podczas tegorocznego Dnia Dziecka nie mogło zabraknąć naszych corocznych współorganizatorów: przedstawicieli policji, straży pożarnej, ratownictwa medycznego,  Auto Moto Klubu. To właśnie dzięki ich uprzejmości dzieci mogły poczuć smak prawdziwej, niezapomnianej przygody. Obejrzały samochody ratunkowe, miały też możliwość zasiąść za ich kierownicą. Ogromną atrakcją okazała się możliwość użycia sygnałów alarmowych oraz korzystania z policyjnego megafonu, co sprawiło, że było nas słychać w najbliższej okolicy.

Dla chętnych starszaków, posiadających umiejętność jazdy na rowerze limanowska policja przeprowadziła egzamin na kartę rowerową.

Odbyły się również prezentacje sprzętu i samochodów aktywnych przedstawicieli Auto Moto Klubu Limanowa. Dzieciaki doświadczyły, jak działa sprzęt służący do wydobywania poszkodowanych, a chętni próbowali swoich sił w cięciu metalu. Pokaz ratownictwa medycznego i udział w improwizowanych akcjach ratunkowych także wzbudził zainteresowanie dzieci.

Podsumowaniem wydarzenia było nagrodzenie zwycięzców przeprowadzonych wcześniej konkursów oraz rozlosowanie nagród specjalnych przez przybyłych sponsorów  i gości.

Na podkreślenie zasługuje fakt, że tego dnia żadne dziecko nie opuściło szkolnych murów bez nagrody i słodkiego upominku.

Wyjątkowy i szalony dzień zakończył bajkowy pokaz gigantycznych baniek mydlanych.

Wszystkie te atrakcje nie byłyby możliwe, gdyby nie nasi dobroczyńcy: Wójt Gminy Limanowa – Władysław Pazdan, Rada Rodziców Zespołu Szkół w Mordarce, Bank Spółdzielczy w Limanowej,  Drukarnia „Malinowa”, Kasa Stefczyka – oddział Limanowa, Księgarnia „Sokół”, Sklep „Tik – Tak”   B. i M. Sukiennik,  firmy: Bahlsen, Emiter, Koral, MAXBUS – Bogumił Pietrucha, Pasyk – Gawron, Pilmus, Tymbark, Walek, Wrona,  oraz osoby prywatne: Prezes LKS Rupniów - Stanisław Piegza, Pan Tadeusz Czaja, Państwo Dorota i Kazimierz Jasicowie, Państwo Renata i Stanisław Młyńscy, Państwo Anna  i Józef Musiałowie, Państwo Maria i Zbigniew Pławeccy, Państwo Agata  i Dariusz Zastrzeżyńscy.

Wyrazy podziękowania kierujemy również do przedstawicieli: Auto Moto Klubu Limanowa, Centrum Szkoleń Ratowniczych Piotr Wyrwa, Komendy Powiatowej Policji w Limanowej, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej  w Limanowej.

Koordynatorkami całego przedsięwzięcia były nauczycielki Zespołu Szkół   im. Stanisława Wyspiańskiego w Mordarce: Barbara Młynarczyk,  Maria Salamon,  Barbara Ryś, Sylwia Abram.

Jeszcze raz serdeczne dziękujemy  za duże wsparcie i pomoc wszystkim, którzy włączyli  się w organizację tegorocznego Dnia Dziecka. Dzięki Państwa zaangażowaniu, wydarzenie to stało się ogromną atrakcją dla uczniów naszej szkoły i na długo pozostanie  w ich pamięci.