Inauguracja akcji „Odkryj Beskid Wyspowy” za nami – Lubogoszcz zdobyta!

15.06.2015

Inauguracja programu Odkryj Beskid Wyspowy już za nami. W niedzielę 14 czerwca miłośnicy pieszych wędrówek zdobyli Górę Lubogoszcz – a raczej wszystkie trzy jej szczyty: (Zapadlisko (766 m), Lubogoszcz Zachodnią (953 m) oraz Lubogoszcz- szczyt główny, wysunięty najbardziej na wschód o wys. 968 m). Z rzeczy ciekawych- na północno- wschodnim stoku tej góry rośnie bardzo rzadka odmiana paproci, języcznik zwyczajny, odkryty dopiero w 2003 r. To drugie stanowisko w Beskidzie Wyspowym (po Kostrzy) tej unikatowej paproci.

Pomimo upałów wyjście na Lubogoszcz było bardzo udane. Na szczyt dotarło ponad 700 turystów wśród których znaleźli się również miłośnicy gór z naszych świetlic – Pisarzowej, Kisielówki i Sowlin, którzy łącząc siły wspólnie wyruszyli na wycieczkę, dzielnie walcząc z upałem, kilometrami i przewyższeniami.

Na górze miała miejsce Msza Święta Polowa, której oprawę muzyczną zapewniła orkiestra dęta OSP w Mszanie Dolnej, oraz przedstawiciele Zespołu Regionalnego „Olszowianie” z Olszówki.

Po pamiątkowym  zdjęciu wszyscy turyści udali się  do Bazy Lubogoszcz. Tam Organizatorzy przygotowali bogaty program -  Uczestnicy mogli poczęstować się lubogoszczańskim żurkiem, posłuchać występów kapeli i zespołów regionalnych, oraz wziąć udział w różnych konkursach i konkurencjach sprawnościowych.

W niedzielę 21.06 kolejne wyjście – tym razem na Księżą Górę (649 m ) – jeden ze szczytów w Paśmie Cietnia w Beskidzie Wyspowym.

Szczegółowe informacje dotyczące akcji, oraz trasy kolejnych wypraw dostępne są pod linkiem: http://www.odkryjbeskidwyspowy.pl/informator/article/at/488/title/Ramowy-Program-Odkryj-Beskid-Wyspowy-2015

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników gór do udziału w inicjatywach organizowanych w ramach akcji „Odkryj Beskid Wyspowy”.