Europejski Tydzień Sportu w Świetlicach

02.06.2015

W ostatnich dniach w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu w Świetlicach na terenie Gminy Limanowa odbyły się liczne imprezy sportowe, które były skierowane dla dzieci i młodzieży korzystających ze świetlic. Celem imprez była popularyzacja sportu i pokazanie w jaki sposób można spędzać wolny czas, poprawiając przy tym kondycje i sprawność ruchową.
Na boisku WDK Sowliny odbył się „Majowy wielobój Zręcznościowy”. Wśród konkurencji znalazły się między innymi: slalom „Znicz Olimpijski”, rzut „ringo”, bieg slalomem z przejściem przez szarfę, rzut do kosza, mini kręgle. Uczestnicy zmagali się w  konkurencjach  wymagających nie tylko sprawności  ruchowej ale także sprytu. Zawodom towarzyszyła miła sportowa atmosfera, a zawodnicy otrzymali  puchary oraz nagrody rzeczowe.

Również w Kisielówce nie zabrakło atrakcji. Zorganizowany został między innymi turniej tenisa stołowego, gdzie uczestnicy zacięcie ze sobą walczyli o miano najlepszego, dzieci i młodzież brała również udział w różnych konkurencjach, grach i zabawach.
W Pisarzowej z kolei w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu rozegrany został min. Dziesięciobój. Dosyć nietypowe konkurencje (np dojenie "krowy", łapanie byka na lasso czy "ślepuga") stworzyły pole nie tylko do rywalizacji sportowej, ale i świetnej zabawy. Wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe dyplomy, a czołowa trójka- medale.
Wszystkim imprezom towarzyszyła miła i sportowa atmosfera.