Aktywnie i wesoło – Dzień Dziecka i Sportu w Zespole Szkół w Starej Wsi II

07.06.2015

1 czerwca od godz. 10.00 w Zespole Szkół im. Stanisława Konarskiego w Starej Wsi II odbyły się zajęcia z racji najważniejszego święta małych i młodych duchem, czyli Dnia Dziecka i Sportu. Pogoda była wyśmienita, wiec wszystkie zaplanowane atrakcje mogły odbyć się na boisku szkolnym.

Świętowanie rozpoczęto od wykonania tańca belgijskiego, by wspólnie się poruszać i zintegrować. Następnie uczniowie sprawdzali swoją zręczność w różnorodnych konkurencjach. Były skoki przez skakankę, przysiady, pajacyki, odbijanie piłeczki pingpongowej, rzuty do kosza i inne. Wszystko na czas, ale priorytetem w każdej konkurencji była dobra zabawa.

Następną atrakcją dla uczniów były kiełbaski. Ich pieczeniem zajęli się rodzice, co szczególnie należy docenić, gdyż grill umieszczony był w pełnym słońcu. Po wspólnym posiłku uczniowie podzielili się na dwie grupy. Jedna przystąpiła do rywalizacji w konkursie plastycznym: „Dzień Dziecka w oczach dziecka”, a druga wybrała rozgrywki w piłkę nożną. Obydwie grupy bawiły się znakomicie.

Po zakończeniu wszystkich konkurencji dyrektor szkoły, Marek Twaróg, wręczył dyplomy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w sportowe obchody Dnia Dziecka
i Sportu. Były także nagrody dla zwycięzców konkursów zręcznościowych, konkursu plastycznego i rozgrywek w piłkę nożną. Dziękujemy sponsorom: Wójtowi Gminy Limanowa, Pracowni Geodezyjnej - Zbigniewowi Wrona, Pracowni Geodezyjnej LimaGeo - Grzegorzowi Wrona i opiekunowi sklepiku szkolnego – Wiesławie Boruta.

Szkoła zakończyła świętowanie o godzinie 14.00 akcją „Zrywu Wolnych Serc”. Zebrani na boisku uczniowie i nauczyciele wykonali wspólny gest. Przez 60 sekund wybijali rytm serc. To był rytm serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. Serc ludzi, którzy mogą różnić się od siebie, ale potrafią wspólnie działać, by chronić dzieci i młodzież przez uzależnieniami i przemocą.

W doskonałych nastrojach wszyscy udali  się do domów. Szkoda, że na podobną uroczystość przyjdzie im czekać cały rok.

fot. NeMo Michał Rybka