19-21 czerwca – Wyścig Górski Przełęcz pod Ostrą

02.06.2015

Zbliża się 7. Wyścig Górski Limanowa - Przełęcz pod Ostrą, będący eliminacją FIA EHC – Mistrzostw Europy FIA w Wyścigach Górskich. Do udziału w sportowym wydarzeniu zgłosiło się ponad 100 zawodników. Podczas imprezy rozgrywana będzie także 5. i 6. runda Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski.

Trasa wyścigu liczy dokładnie 5493 metry. Kierowcy do pokonania będą mieli 33 zakręty. Podczas wyścigów zaangażowanych będzie ponad 300 osób: służby ochrony, zabezpieczające trasę, służby medyczne, strażacy - ochotnicy, policja, sędziowie Polskiego Związku Motorowego, obsługa Biura Zawodów czy biura prasowego. Obserwatorem ze strony FIA będzie w tym roku Szwajcar Andreas Michel, zaś przewodniczącym ZSS Włodzimierz Szaniawski. Dyrektorem Wyścigu po raz kolejny będzie Bogdan Pałka.

Organizatorzy z AMK Limanowa planują liczne atrakcje i udogodnienia dla kibiców. Trasa będzie zradiofonizowana, na tzw. drugiej patelni stanie telebim, na którym pokazywana będzie transmisja on-line. Na wysokości szóstego punktu obserwacyjnego znajdzie się nowy parking, do którego dojechać będzie można od strony miejscowości Siekierczyna.

Swoją transmisję zapowiada także TVP Kraków, zaś na antenie RMF FM oprócz licznych zapowiedzi imprezy organizowane będą konkursy dla kibiców. Podobnie jak w zeszłym roku na wyścigu pojawi się kadra polskich skoczków narciarskich, bardzo interesujących się tą dyscypliną sportu. Jak informują organizatorzy, za kierownicą jednego z samochodów otwierających wyścig zasiądzie Maciej Kot, który rok temu miał wprawdzie na trasie „przygodę” uszkadzając auto, ale od tamtego czasu dzięki licznym treningom znacznie udoskonalił swoje umiejętności.

Patronat honorowy nad siódmą edycją zawodów sprawuje Minister Sportu i Turystyki oraz Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa.

( foto: Mariusz Sűss)