XIII Gwiaździsty Rajd Szlakami Jana Pawła II

21.05.2015

Do dnia 5 czerwca trwają zapisy grup chętnych do wzięcia udziału w XIII Gwiaździstym Rajdzie Szlakami Jana Pawła II, odbywającego się pod hasłem „Pilnujcie mi tych szlaków”. Celem Rajdu jest uczczenie rocznicy przejazdu przez Limanową Ojca Świętego Jana Pawła II, poznawanie nauczania Jana Pawła II oraz  poznawanie historii regionu, kultury oraz przyrody. Uroczyste zakończenie Rajdu odbędzie się 12 czerwca 2015 r. w ZSTiO w Limanowej.

W Rajdzie uczestniczyć mogą zarówno osoby indywidualne jak i drużyny liczące do 10 osób, młodzież szkolna pod opieką nauczyciela. Uczestnicy wędrować będą dowolnie wybranymi przez siebie trasami jedno lub wielodniowymi. Rajd przebiega szlakami papieskimi, trasami jedno i wielodniowymi w Beskidzie Wyspowym, Gorcach i Beskidzie Sądeckim.

Można wędrować dowolnie wybraną trasą szlaku papieskiego w Beskidzie Wyspowym, Gorcach i Beskidzie Sądeckim:

BESKID WYSPOWY

1. Rabka – Luboń Wielki – Przełęcz Glisne – Szczebel – Kasinka – Lubogoszcz – Kasina Wielka – Śnieżnica – Przełęcz Gruszowiec – Ćwilin – Jurków – Przełęcz E. Rydza Śmigłego – Mogielica

2. Mszana Dolna – Kobylica – Jasień – Mogielica

3. Mogielica – Przełęcz Słopnicka – Cichoń – Przełęcz między Ostrą a Cichoniem – Ostra – Jeżowa Woda – Skiełek – Łukowica – Łyżka – Jabłoniec – Limanowa

4. Limanowa – ul Jana Pawła II – ul. Piłsudskiego – ul. Słoneczna – Nowy Krzyż – Stary Krzyż – ul. Polna – Limanowa

GORCE

1. Nowy Targ – Kowaniec – Kaplica Papieska – Turbacz – Czoło Turbacza – Przełęcz Borek – Dolina Kamienicy – Papieżówka – Rzeki – Jasień

2. Krościenko – Kopia Górka /Centrum Ruchu Światło – Życie/ – Lubań – Ochotnica Dolna – Gorc – Nowa Polana – Rzeki – Jasień

3.Turbacz – Kiczora – Przełęcz Knurowska – Lubań

BESKID SĄDECKI

1. Stary Sącz – Prehyba – Skałka – Dzwonkówka – Krościenko

Zakończenie Rajdu będzie miało miejsce 12 czerwca 2015 r. w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Limanowej, ul. Z. Augusta 8.

PROGRAM :

godz. 11.30 – 12.30 zgłaszanie uczestników na mecie rajdu

godz. 12.30 Konkurs pn: „Jan Paweł II – Papież Miłosierdzia”

Konkurs na kronikę rajdową

godz. 13.00 Msza Święta Dziękczynna
-  ogłoszenie wyników konkursów
-  agapa

ZGŁOSZENIA:

Udział w Rajdzie należy zgłosić na załączonej do regulaminu karcie zgłoszenia na adres: Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Limanowej, 34-600 Limanowa, ul. Zygmunta Augusta 8, tel./fax 018 337 26 02, e-mail: [email protected] do dnia 5 czerwca 2015 r.