„WESOŁO I ZDROWO, BO NA SPORTOWO” W SZKOLE PODSTAWOWEJ W NOWYM RYBIU

31.05.2015

Dnia 13 maja 2015 r. w Szkole Podstawowej w Nowym Rybiu odbył się Międzyszkolny Dzień Sportu pod nazwą „WESOŁO I ZDROWO, BO NA SPORTOWO”. Celem imprezy było propagowanie wśród dzieci i młodzieży aktywności fizycznej oraz zdrowego stylu życia. Sponsorami przedsięwzięcia byli: OSP Nowe Rybie, oraz firmy: Maspex, Dromader, Koral, Tymbark, PZU a także  Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Nowym Rybiu.
W zawodach sportowych rywalizowały drużyny w dwóch kategoriach wiekowych. Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I – III wspaniale spędzili czas na boisku szkolnym w godzinach dopołudniowych. O puchar  rywalizowała Szkoła Podstawowa z Nowego Rybia oraz dzieci i uczniowie ze Szkoły Podstawowej ze Starego Rybia. Po południu zaś czas na sportowo spędzali uczniowie klas IV – VI. Gospodarze walczyli o puchar z gośćmi, którzy przybyli z Zespołu Szkół w Rupniowie.
    Wszystkie dyscypliny specjalnie na ten dzień przygotowali  Grzegorz Małojło oraz  Jadwiga Kowalczyk. Nad bezpieczeństwem dzieci czuwali nauczyciele pracujący w rywalizujących ze sobą placówkach, którzy również aktywnie włączyli się w przebieg zawodów i z ogromnym zaangażowaniem dopingowali swoich wychowanków. Dzieci i uczniowie wzięli udział w wielu ciekawych konkurencjach: mini rowerki, rowerki jednokołowe, biegi w workach, biegi z maczugą, przeciąganie liny, rzucanie obręczami, zawody na szczudłach, wyścigi na rolkach WAWAGO. Wszyscy, którzy nie brali czynnego udziału w danej konkurencji, aktywnie kibicowali swoim faworytom i głośnymi okrzykami dodawali im otuchy w walce o puchar dla szkoły. Ponadto zawodnicy sprawdzili swoje umiejętności taneczne na specjalnych matach i obejrzeli pokaz strażacki przygotowany przez OSP Nowe Rybie.
Działaniem, które bardzo zjednoczyło rywalizujące drużyny było wykonanie przez uczniów klas młodszych zadań w ramach projektu Owoce w szkole. Powstały w ten sposób kosze pełne owoców, wesołe warzywa , apetyczne warzywne talerze oraz owocowe kukiełki. Wiele  emocji dostarczył  wszystkim uczestnikom mecz piłki nożnej dziewcząt i chłopców z klas VI.
Jak wiadomo każde zawody kiedyś muszą się skończyć i wyłonić zwycięzców. Tym razem los nie sprzyjał gospodarzom i w obu kategoriach wiekowych puchary trafiły do szkół zaproszonych. Wygranymi okazały się zatem Szkoła Podstawowa ze Starego Rybia w kategorii klas młodszych oraz Zespół Szkół z Rupniowa w kategorii klas starszych. Puchary oraz pamiątkowe dyplomy zostały uroczyście wręczone na zakończenie rozgrywek przez   Dyrektor Szkoły Podstawowej w Nowym Rybiu – Marię Gąsiorek.