Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Władysław Raczek na "XIII Święcie Kowali" na Ukrainie

13.05.2015

Pokazy umiejętności kowali z całego świata, szkolenia prowadzone przez czołowych ekspertów w dziedzinie kowalstwa, konferencje, targi wyrobów kowalskich oraz wystawa „Ozdobne Kucie-2015” to główne atrakcje jakie czekały na wszystkich, którzy w miniony weekend przybyli na Międzynarodowy Festiwal Kowalstwa. Tradycyjnie „kowalskie święto”  odbyło się w miejscowości Iwano-Frankowsk, gdzie głęboko zakorzenione są tradycje „artystycznego rzemiosła”.

Festiwal zgromadził kowali m.in. z takich krajów jak  Izrael, Finlandia, Czechy, Polska, Rosja, USA, Szwecja, a także z różnych zakątków Ukrainy.  Na zaproszenie odpowiedział także kowal z Pisarzowej - Władysław Raczek, który wspólnie z bratem Wojciechem w spotkaniach z kowalami w Iwano-Frankowsku bierze udział już od kilku lat.

Stoisko „naszych” kowali cieszyło się dużym zainteresowaniem, a uwagę uczestników skupiały nie tylko dzieła, którzy twórcy z Pisarzowej przywieźli na Ukrainę, ale także fachowa praca na miejscu jaką ubrani w białych góralskich strojach i czarnych kapeluszach prezentowali  na miejscu.

Trzydniowe „kowalskie święto” ta jak podkreśla Władysław Raczek nie tylko okazja do wzajemnej  wymiany doświadczeń, to także wspaniała atmosfera w miejscu, gdzie jak zaznacza w sposób szczególny poczuć można „klimat kowalstwa”.

 Liczba wyświetleń: 3946
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne