Turniej koszykówki "Orlik Basketmania 2015"

25.05.2015

W dniach 18 i 20 maja br. na boisku „Orlik” w Męcinie i hali sportowej ZSS nr 3 w Limanowej rozegrano eliminacje rejonowe turnieju koszykówki „Orlik Basketmania” dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych i gimnazjów.
W zawodach wzięły udział reprezentacje 7 szkół podstawowych i 9 gimnazjów. Awans do zawodów makroregionalnych  wywalczyły następujące drużyny:

SP dziewczęta – SP nr 15 Nowy Sącz

SP chłopcy – SP nr 1 Limanowa

Gimnazjum dziewczęta – Gimnazjum nr 9 Nowy Sącz

Gimnazjum chłopcy – UKS 1 Gorlice

Wszyscy uczestnicy turnieju oraz opiekunowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Animatorzy Orlika w Męcinie:

Józef Smęda
Mirosław Smoleń
Włodzimierz Stasik

O turnieju:

„Orlik Basketmania 2015” to piata z kolei edycja turnieju koszykówki dla dzieci i młodzieży. Tak jak Orliki są otwarte dla wszystkich, tak i w turnieju organizowanym wspólnie przez MSiT, Tauron Polska Energia S.A. oraz Fundację „Koszykówka Polska”, mogą zagrać wszyscy, którzy zbiorą przynajmniej 5-osobową ekipę prowadzoną przez trenera-opiekuna. Najlepsi zagrają podczas wielkiego finału w Radomiu, gdzie walczyć będą o vouchery na zakup sprzętu sportowego w profesjonalnym sklepie koszykarskim oraz wartosciowe nagrody rzeczowe. Nie zabraknie również nagród indywidualnych oraz upominków dla zawodników i zawodniczek biorących udział w konkursach sprawnościowych.

Turniej Orlik Basketmania 2015 jest przeznaczony dla dwóch kategorii wiekowych,
oddzielnie dla drużyn dziewcząt i chłopców:
• V i VI klasa szkoły podstawowej (roczniki 2002-2003)
• I i II klasa gimnazjum (roczniki 2000-2001)