Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Taniec nowoczesny - znamy zwycięzców! Przegląd Artystyczny Dzieci i Młodzieży z terenu Gminy Limanowa "MaGa"

11.05.2015

Dnia 12 maja  br. odbył się drugi konkurs w ramach II Przeglądu Artystycznego Dzieci i Młodzieży z terenu gminy Limanowa „MaGa -Młodzi artyści Gminy atakują”- taniec nowoczesny.

W konkursie tańca wystąpiło 20 zespołów, łącznie ponad 112 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy. Zespoły występowały kolejno w kategoriach: kl.0-III, kl.IV-VI oraz gimnazjów. Od samego początku do końca prezentacjom tanecznym przyglądała  się Sołtys miejscowości Stara Wieś I Urszula Biernat, wspierając swą obecnością i dopingując wszystkim uczestnikom.

Występy dzieci i młodzieży oceniała Komisja Artystyczna w składzie:

- Ludmiła Krzyk – Ludmiła Krzyk –instruktor tańca , autorytet fitnessu i gimnastyki przewodnicząca jury

- Diana Król  – instruktor tańca specjalista od hip-hopu i dane hallu, uczestnik programu” You can Dance”

oraz Kinga Górlińska Leśniak  – specjalista ds. kultury i promocji w UG Limanowa

Komisja przyznała następujące nagrody :

W kat. kl.0-III szkół podstawowych:

I miejsce zajęły:  Marzena Pociecha, Beata Włodarczyk, Marta Woźniak, Oliwia Smoleń, Ilona Pociecha, reprezentujące zespół „Country Kids” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Męcinie

II miejsce Patrycja Joniec, Mateusz Joniec, Sebastian Plata, Krzysztof Jaskulski, Anna Papież, Natalia Ziaja reprezentujący zespół „Słodziaki” ze Szkoły Podstawowej w Kaninie

III miejsce - Zuzanna Gaik, Patrycja Tobiasz, Angelika Malec, Anastazja Rusin, Anna Ładoś, Magdalena Dutka reprezentujące zespół „Świetliki” z Zespołu Szkół w Mordarce

 

W kat. kl.  IV-VI szkół podstawowych:

I miejsce zajęły: Marcelina Darowska, Amelia Drożdżak, Julia Wójs, Anna Owsianka, Oliwia Pulit, Barbara Kożuch, Martyna Opyd rerezentujące Szkołę Podstawową w Wysokiem

 

II miejsce - Natalia Kokoszka I Marta Jurek reprezentujące Zespół Szkół w Rupniowie

III miejsce - Urszula Wiewióra, Małgorzata Jabłońska, Aleksandra Woźniak, Karolina Smoleń, Katarzyna Smoleń, Julia Florek, Wiktoria Oleksy reprezentujące Zespół Szkół nr 1 w Męcinie

 

Wyróżnienia otrzymały:

Karolina Osadowska, Julia Syktus Agata Nguyen Wiktoria Wrona Gabriela Odziomek  Karolina Pająk reprezentująca zespół „Dream” ze Szkoły Podstawowej nr 1  w Siekierczynie

W kat. gimnazja :

I miejsce zajęły: Monika Franczak, Zuzanna Jagieła, Kinga Król, Ewelina Opiela, Roksana Wojtas, Oliwia Biedroń reprezentujące Zespół „Diverse” z Zespołu Szkół nr 2 w Starej Wsi

II miejsce - Aneta Kądziołka, Natalia Kądziołka, Kinga Nguyen, Izabela Łyszczarz,  Wiktoria Duchnik, Ewa Sułkowska reprezentujące Zespół „Max Dance” z Zespołu Szkół w Mordarce

III miejsce - Milena Pustelnik, Justyna Oleksy, Justyna Raczek, Sylwia Młynarczyk, Ilona Smoleń, Natalia Kowalska, Zuzanna Jasica,  Patrycja Kowalska reprezentujące Zespół Szkół w Pisarzowej

Wyróżnienie otrzymały Sandra Florek i Angelika Fiejtek, reprezentujące zespół „Three Dance” z Zespołu Szkół nr 1 Męcinie

Uroczystego  wręczenia pucharów, dyplomów oraz nagród dokonali: Wójt Gminy Limanowa Władysław Pazdan, Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół w Limanowej Edyta Król, Radny Gminy Limanowa Józef Mąka oraz wspomniana juz wcześniej obecna na występach cały czas Sołtys Starej Wsi Rola Urszula Biernat. Wójt serdecznie podziękował wszystkim uczestnikom za zaangażowanie, a opiekunom za przygotowanie dzieci i młodzieży do konkursu.

Przewodnicząca Jury Ludmiła Krzyk, która tę samą funkcję pełniła podczas pierwszej edycji Przeglądu wyraziła ogromne zadowolenie i uznanie dla artystów za postęp jaki poczynili od poprzedniego roku. Oceniając uczestników Jury kierowało się następującymi kryteriami : ogólny wyraz artystyczny, spójność z muzyką, technika taneczna oraz treść przekazu. Przewodnicząca Komisji nadmieniła, iż występy były dużo ciekawsze,  układy taneczne i dobór muzyki zdecydowanie lepszy, a w związku z tym prezentowany był  przemyślany oraz synchroniczny taniec. Komisja wspomniała też o błędach najczęściej popełnianych przez wykonawców, tak aby w przyszłej edycji Przeglądu można było uniknąć pewnych niedociągnięć, by prezentacje były jeszcze lepsze.

Mając na uwadze wszystkie przesłanki i spostrzeżenia Jury postanowiło przyznać GRAND PRIX Przeglądu w kategorii taniec, które otrzymał zespół „Country Kids” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Męcinie reprezentujący kategorię kl.0-III. Wobec powyższego organizatorzy korzystając z pkt. 7 regulaminu "uwag końcowych" przystali na te decyzję i  oprócz samego tytułu Szkoła Podstawowa nr 2 w Męcinie otrzymała dodatkowe 3 pkt. do klasyfikacji ogólnej przeglądu „MaGa” - tym samym punkt ten wprowadzony zostanie do regulaminu Przeglądu jako stały element oceny. Skoro Jury ustaliło  3 pkt. dodatkowe w Szkołach Podstawowych to proprcjonalnie dla Gimnazjów punkt może być jeden! Jury może przyznać zatem dodatkowe 3 pkt./ lub 1pkt.  dla zwycięzcy danej kategorii (śpiew, taniec, teatr)- traktując je jako GRAND PRIX główną nagrodę w konkretnej dyscyplinie- co za tym idzie musimy wrócić się nieco w czasie do śpiewu -GRAND PRIX wówczas tylko wypowiedziane, a  dzisiaj już oficjalnie przyznane otrzymuje decyzją Jury - Magdalena Mól z Gimnazjum nr 1 w Starej Wsi i placówka ta, którą Magda reprezentowała otrzymuje dodatkowy 1 punkt. Owa główna nagroda może zostać przyznana przez Jury - solistce, instrumentaliście, zespołowi, konkretnemu aktorowi - a punkty trafiają do szkoły, którą reprezentuje. Mały zwrot akcji nie mniej jednak emocji i napięcia coraz więcej…

A tymczasem w pokoju 30 UG Limanowa już grzecznie "leżakują" dwie nienajmniejsze statuetki Maga, które już niebawem odnajdą swoje „roczne” cztery kąty.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy zdobytych miejsc, opiekunom dziękujemy za rzetelne przygotowanie dzieci i młodzieży do konkursu- zapraszając na ostatni w ramach drugiej edycji Przeglądu "MaGa" - konkurs scenek teatralnych 19 maja br., który odbędzie się również w świetlicy w Starej Wsi I.

 

 

 

Dnia 12 maja  br. odbył się drugi konkurs w ramach II Przeglądu Artystycznego Dzieci i Młodzieży z terenu gminy Limanowa „MaGa -Młodzi artyści Gminy atakują”- taniec nowoczesny.

W konkursie tańca wystąpiło 20 zespołów, łącznie ponad 112 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy. Zespoły występowały kolejno w kategoriach: kl.0-III, kl.IV-VI oraz gimnazjów. Od samego początku do końca prezentacjom tanecznym przyglądała  się Sołtys miejscowości Stara Wieś I Urszula Biernat, wspierając swą obecnością i dopingując wszystkim uczestnikom.

Występy dzieci i młodzieży oceniała Komisja Artystyczna w składzie:

- Ludmiła Krzyk – Ludmiła Krzyk –instruktor tańca , autorytet fitnessu i gimnastyki przewodnicząca jury

- Diana Król  – instruktor tańca specjalista od hip-hopu i dane hallu, uczestnik programu” You can Dance”

oraz Kinga Górlińska Leśniak  – specjalista ds. kultury i promocji w UG Limanowa

Komisja przyznała następujące nagrody :

W kat. kl.0-III szkół podstawowych:

I miejsce zajęły:  Marzena Pociecha, Beata Włodarczyk, Marta Woźniak, Oliwia Smoleń, Ilona Pociecha, reprezentujące zespół „Country Kids” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Męcinie

II miejsce Patrycja Joniec, Mateusz Joniec, Sebastian Plata, Krzysztof Jaskulski, Anna Papież, Natalia Ziaja reprezentujący zespół „Słodziaki” ze Szkoły Podstawowej w Kaninie

III miejsce - Zuzanna Gaik, Patrycja Tobiasz, Angelika Malec, Anastazja Rusin, Anna Ładoś, Magdalena Dutka reprezentujące zespół „Świetliki” z Zespołu Szkół w Mordarce

 

W kat. kl.  IV-VI szkół podstawowych:

I miejsce zajęły: Marcelina Darowska, Amelia Drożdżak, Julia Wójs, Anna Owsianka, Oliwia Pulit, Barbara Kożuch, Martyna Opyd rerezentujące Szkołę Podstawową w Wysokiem

 

II miejsce - Natalia Kokoszka I Marta Jurek reprezentujące Zespół Szkół w Rupniowie

III miejsce - Urszula Wiewióra, Małgorzata Jabłońska, Aleksandra Woźniak, Karolina Smoleń, Katarzyna Smoleń, Julia Florek, Wiktoria Oleksy reprezentujące Zespół Szkół nr 1 w Męcinie

 

Wyróżnienia otrzymały:

Karolina Osadowska, Julia Syktus Agata Nguyen Wiktoria Wrona Gabriela Odziomek  Karolina Pająk reprezentująca zespół „Dream” ze Szkoły Podstawowej nr 1  w Siekierczynie

W kat. gimnazja :

I miejsce zajęły: Monika Franczak, Zuzanna Jagieła, Kinga Król, Ewelina Opiela, Roksana Wojtas, Oliwia Biedroń reprezentujące Zespół „Diverse” z Zespołu Szkół nr 2 w Starej Wsi

II miejsce - Aneta Kądziołka, Natalia Kądziołka, Kinga Nguyen, Izabela Łyszczarz,  Wiktoria Duchnik, Ewa Sułkowska reprezentujące Zespół „Max Dance” z Zespołu Szkół w Mordarce

III miejsce - Milena Pustelnik, Justyna Oleksy, Justyna Raczek, Sylwia Młynarczyk, Ilona Smoleń, Natalia Kowalska, Zuzanna Jasica,  Patrycja Kowalska reprezentujące Zespół Szkół w Pisarzowej

Wyróżnienie otrzymały Sandra Florek i Angelika Fiejtek, reprezentujące zespół „Three Dance” z Zespołu Szkół nr 1 Męcinie

Uroczystego  wręczenia pucharów, dyplomów oraz nagród dokonali: Wójt Gminy Limanowa Władysław Pazdan, Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół w Limanowej Edyta Król, Radny Gminy Limanowa Józef Mąka oraz wspomniana juz wcześniej obecna na występach cały czas Sołtys Starej Wsi Rola Urszula Biernat. Wójt serdecznie podziękował wszystkim uczestnikom za zaangażowanie, a opiekunom za przygotowanie dzieci i młodzieży do konkursu.

Przewodnicząca Jury Ludmiła Krzyk, która tę samą funkcję pełniła podczas pierwszej edycji Przeglądu wyraziła ogromne zadowolenie i uznanie dla artystów za postęp jaki poczynili od poprzedniego roku. Oceniając uczestników Jury kierowało się następującymi kryteriami : ogólny wyraz artystyczny, spójność z muzyką, technika taneczna oraz treść przekazu. Przewodnicząca Komisji nadmieniła, iż występy były dużo ciekawsze,  układy taneczne i dobór muzyki zdecydowanie lepszy, a w związku z tym prezentowany był  przemyślany oraz synchroniczny taniec. Komisja wspomniała też o błędach najczęściej popełnianych przez wykonawców, tak aby w przyszłej edycji Przeglądu można było uniknąć pewnych niedociągnięć, by prezentacje były jeszcze lepsze.

Mając na uwadze wszystkie przesłanki i spostrzeżenia Jury postanowiło przyznać GRAND PRIX Przeglądu w kategorii taniec, które otrzymał zespół „Country Kids” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Męcinie reprezentujący kategorię kl.0-III. Wobec powyższego organizatorzy korzystając z pkt. 7 regulaminu "uwag końcowych" przystali na te decyzję i  oprócz samego tytułu Szkoła Podstawowa nr 2 w Męcinie otrzymała dodatkowe 3 pkt. do klasyfikacji ogólnej przeglądu „MaGa” - tym samym punkt ten wprowadzony zostanie do regulaminu Przeglądu jako stały element oceny. Skoro Jury ustaliło  3 pkt. dodatkowe w Szkołach Podstawowych to proprcjonalnie dla Gimnazjów punkt może być jeden! Jury może przyznać zatem dodatkowe 3 pkt./ lub 1pkt.  dla zwycięzcy danej kategorii (śpiew, taniec, teatr)- traktując je jako GRAND PRIX główną nagrodę w konkretnej dyscyplinie- co za tym idzie musimy wrócić się nieco w czasie do śpiewu -GRAND PRIX wówczas tylko wypowiedziane, a  dzisiaj już oficjalnie przyznane otrzymuje decyzją Jury - Magdalena Mól z Gimnazjum nr 1 w Starej Wsi i placówka ta, którą Magda reprezentowała otrzymuje dodatkowy 1 punkt. Owa główna nagroda może zostać przyznana przez Jury - solistce, instrumentaliście, zespołowi, konkretnemu aktorowi - a punkty trafiają do szkoły, którą reprezentuje. Mały zwrot akcji nie mniej jednak emocji i napięcia coraz więcej…

A tymczasem w pokoju 30 UG Limanowa już grzecznie "leżakują" dwie nienajmniejsze statuetki Maga, które już niebawem odnajdą swoje „roczne” cztery kąty.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy zdobytych miejsc, opiekunom dziękujemy za rzetelne przygotowanie dzieci i młodzieży do konkursu- zapraszając na ostatni w ramach drugiej edycji Przeglądu "MaGa" - konkurs scenek teatralnych 19 maja br., który odbędzie się również w świetlicy w Starej Wsi I.

 

 

 

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne