SP Kłodne wygrywa Turniej "7-mki" piłkarskie!

05.05.2015

6 maja 2015 r. na Orliku przy Zespole Szkół nr 1 w Męcinie odbyły się Gminne Zawody Sportowe „7-mki” Piłkarskie dla Szkół Podstawowych z terenu Gminy Limanowa. Zawody poprzedzone zostały eliminacjami, które zakwalifikowały drużyny ze szkół w :  Pasierbcu, Rupniowie, Starej Wsi  nr 1, Wysokiem, Mordarce oraz Kłodnem.

Pogoda do końca trzymała nas w napięciu, gdyż ciemne chmury przysłoniły niebo, ale na szczęście nie spadła ani kropla deszczu, a warunki do gry były dobre.

Drużyny rozegrały mecze w dwóch grupach. Od pierwszego gwizdka sędziego Jana Kurka rozpoczęła się zacięta rywalizacja, a zawodnicy dzielnie walczyli o zdobycie bramek.

Mecz o 3-4 miejsce rozegrany został pomiędzy Pasierbcem, a Rupniowem. Z tego pojedynku zwycięsko wyszła drużyna z Rupniowa i zapewniła sobie miejsce na podium.

Zacięty finał który rozegrany został pomiędzy Kłodnem a Starą Wsią nr 1 do ostatniej chwili trzymał w napięciu. Mecz ostatecznie wygrała drużyna z Kłodnego, gdzie w ostatnich minutach zwycięską, a zarazem jedyna bramkę tego spotkania strzeliła Julia Leśniak. Julka to jedyna zawodniczka dzisiejszych zawodów. W ostatnim czasie została również królem strzelców w małopolskim finale wojewódzkim XV Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, dlatego tym większe gratulacje!

Klasyfikacja końcowa:

I - SP Kłodne
II - SP nr 1 Stara Wieś
III - SP Rupniów
IV - SP Pasierbiec
V - SP Wysokie - SP Mordarka

Trzy pierwsze drużyny otrzymały puchary, a wszystkie sześć drużyn również nagrody oraz dyplomy, które wręczyli: Wojciech Korabik – kierownik wydziału Kultury i Promocji Urzędu Gminy Limanowa, oraz Józef Smęda.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za piękną rywalizację a zwycięskiej drużynie życzymy powodzenia na zawodach powiatowych w Kamienicy!