Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

MaGa -przed nami teatr – tabela generalna i moc emocji

16.05.2015

Za nami już drugi konkurs w ramach II Przeglądu Artystycznego Dzieci i Młodzieży z terenu Gminy Limanowa „ MaGa”. Pora na  podsumowanie i wyniki generalne ponieważ przed nami już tylko jeden ostatni konkurs – scenka teatralna. Jak wiemy, nasi artyści walczą o dwie statuetki MaGa jedna trafi do zwycięskiej Szkoły Podstawowej, a druga do Publicznego Gimnazjum i czekać będzie cały rok w placówce na przekazanie kolejnemu zwycięzcy, bądź też pozostanie tam nadal w zależności od wyników kolejnego Przeglądu. Jeżeli szkoła podstawowa  /gimnazjum  zdobędzie tytuł trzykrotnie –otrzymuje statuetkę na stałe !( nadal mogąc brać udział w kolejnych przeglądach ).

Poniżej podajemy wyniki z konkursu tańca – najpierw punktacja jury z poszczególnych występów a następnie sumę z całości konkursu. Idąc w myśl zasady z pierwszego konkursu – ilość zgłoszonych szkół -za pierwsze miejsce  w szkole podstawowej kat.0-3- otrzymuję się 12 pkt, w kat.4-6 punktów 13, a w gimnazjum –pkt 4. Do tabeli generalnej dokładamy 1 pkt dla Gimnazjum nr 1 w Starej Wsi – grand prix konkursu śpiew – Magdalena Mól oraz 3 pkt szkoły podstawowe kat 0-3 Męcinie nr 2 –zespół Counrty Kids –grand prix konkursu taniec.

Tym samym w kategorii Szkół Podstawowych na prowadzeniu znajduję się Męcina nr 2 …ale wszystko się jeszcze może zdarzyć  chociaż arytmetyka  jest bezwzględna i spoglądając na zgłoszone szkoły trudno będzie zdetronizować obecnego lidera – walka o dwa pozostałe miejsca na podium będzie niezwykle emocjonująca między  Mordarką,  Męcina nr 1 oraz Kaniną. W kategorii Gimnazja prowadzi Mordarka –ale w tutaj naprawdę może zdarzyć się wszystko!  

Wszystkim placówkom dziękujemy za udział w konkursie i życzymy powodzenia we wtorek na konkursie scenek teatralnych. Zgłoszone grupy :

0 – III

Grupa  „Młodszaki” ze Szkoły Podstawowej w Kaninie w składzie: Aleksandra Żelasko , Oliwia Mruk, Natalia Ziaja, Łukasz Gądek  /opiekun: Katarzyna Ziaja/

Grupa „Baśniowe skrzaty” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Męcinie w składzie: Kamila Dutka, Katarzyna Krzak, Ilona Pociecha, Oliwia Smoleń, Magdalena Trzeciak, Oliwier Radzięta /opiekunowie: Halina Woźniak, Renata Nowak/

Grupa „Bajkoludki” z Zespołu Szkół nr 1 w Męcinie w składzie:  Norbert Wójcik, Rafał Plata, Anna Woźniak, Natalia Dutka, Emilia Wójcik, Tomasz Jabłoński/opiekunowie: Beata Orzeł-Lorek, Dorota Lupa/

Grupa „Kwiatuszki” z Zespołu Szkół w Mordarce w składzie:  Maciej Lachor, Julia Kozdroń, Gabriela Szewczyk, Iwona Kaim, Łukasz Chijek, Karol Bargieł, Andrzej Król /opiekunowie: Maria Smoleń, Barbara Ryś/

Grupa  „Smyki” z Zespołu Szkół  w Pisarzowej w składzie: Karolina Ryżak, Agata Raczek, Michał Oleksy, Julia Sławek, Wiktoria Krzyżak, Kacper Wyżycki /opiekunowie: Danuta Gucwa, Krystyna Tobiasz/

Grupa  „Iskierki” z Zespołu Szkół nr 1 w Starej Wsi w składzie: Tomasz Mąka, Szymon Hybel, Zuzanna Michalik, Maria Mąka /opiekun: Paulina Wygoda/

IV – VI

Grupa  „Recykling” ze Szkoły Podstawowej w Kaninie w składzie: Marlena Dudek, Dominika Sławek, Szymon Górszczyk Bartosz Lis, Karolina Jaskulska/opiekun: Katarzyna Ziaja/

Grupa teatralna ze Szkoły Podstawowej w Kłodnem w składzie: Dominika Wiewióra, Anita Janczyk, Aleksandra Sołtys, Aleksandra Krzak, Monika Wójcik, Aurelia Kluz /opiekun: Ewa Jabłońska/

Grupa  teatralna z Zespołu Szkół nr 1 w Męcinie w składzie: Kinga Poręba, Julia Lupa, Kacper Olesiak, Jakub Lachor, Tymoteusz Wiewióra /opiekun: Aneta Woźniak/

Grupa „Nie tylko nauka” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Męcinie w składzie: Wanessa Jawor, Agnieszka Nowak, Krystian Radzięta, Paweł Pociecha, Krzysztof Leśnik /opiekun: Jadwiga Kuczaj/

Grupa  „Talenciaki” z Zespołu Szkół nr 1 w Starej Wsi w składzie: Julia Sabura, Dorota Więcek, Izabela Trojanowska, Jadwiga Mąka, Karol Poręba /opiekun: Paulina Wygoda/

Gimnazjum

Grupa „Teatr Wielkich Spraw w nowej odsłonie” z Zespołu Szkół nr 1 w Męcinie w składzie: Natalia Bukowiec, Sara Długosz, Aleksandra Lupa, Zuzanna Pociecha, Patryk Krzyk, Szymon Woźniak /opiekunowie: Anna Szewczyk, Urszula Wiewióra, Renata Lachor/

Grupa „Didaskalki”” z Zespołu Szkół w Mordarce w składzie: Wiktoria Duchnik, Aneta Kądziołka, Iwona Tokarczyk, Natalia Wojtas, Kacper Łyszczarz, Maksymilian Mamak /opiekun: Edyta Odziomek

Grupa „Hydra” z Zespołu Szkół nr 2 w Starej Wsi w składzie: Aleksandra Starzyk, Aneta Zimirska, Kinga Król, Natalia Kordeczka, Katarzyna Tokarz,  Marcin Duchnik /opiekunowie: Wioletta Kurek, ks. Daniel Świątek/

W jury zasiadać będą :

Jacek Milczanowski -  absolwent PWST w Krakowie reżyser, autor, scenograf. Za jedną z głównych ról w filmie `HENIEK` otrzymał nagrodę Odkrycie ekranu na XXX festiwalu Młodzi i Film. Ta w pełni niezależna produkcja zebrała sporo nagród, m.in. nagrodę publiczności festiwalu OFF Plus Camera 2011. Przed kamerą zadebiutował u boku Mariana Dziędziela - w roli jego syna - w `STAREJ BAŚNI` w reżyserii Ireny Wollen. Początkowo związany z Krakowem, później zawędrował aż do Portugalii, gdzie występował na deskach Teatru Narodowego (Teatro Nacional d. Maria II).

Bogdan Słomiński -  jest wytrawnym znawcą teatru amatorskiego, udziela cennych wskazówek w sposób przystępny i zrozumiały w 1982 roku został aktorem Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, gdzie spędził 22 lata. Miał okazję współpracować z wieloma wybitnymi twórcami polskiej sztuki teatralnej (J. Goliński, T. Nowakowski, A. Strzelecki, A. Pawłowski, T. Piasecki, B. Sass i inni). Od 2003 roku do dziś współpracuje z krakowską sceną offową (Teatr Dialog, Towarzystwo Teatralne Miszung, Teatr Atelier i STEN – Stowarzyszenie Teatrów Nieinstytucjonalnych). W tym okresie swej pracy artystycznej grał m.in. w Antygonie Sofoklesa (rola Terezjasza), Dżumie Alberta Camus (Rambert), Józefie K na podstawie Procesu Franza Kafki (ZZ) i Kartotece Tadeusza Różewicza (Bohater).Od 2010 roku w stałym zespole Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie. Ponadto, grał w filmach – takich, jak choćby w Vabank II, czyli Riposta (1978), Samo niebo (2001) i Szanse finanse (2005). Jest też znany z roli Dandysa w serialu telewizyjnym Klinika pod Wyrwigroszem (2000–2001) i udziału w Kryminalnych (2004–2008), 2009–2010: Majka – porucznik Kozłowski. Jego dotychczasowy dorobek artystyczny to około 70 ról teatralnych, udział w ponad 30 produkcjach filmowych i telewizyjnych, w tym w wielu spektaklach Teatru Telewizji oraz 11 kampaniach reklamowych.

Kinga Górlińska -Leśniak   – specjalista d/s Kultury i Promocji Urzędu Gminy Limanowa

Wszystkim życzymy udanych występów!Liczba wyświetleń: 3027
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne