„Kraina kakao i marchwii” gimnazjalistów ze Starej Wsi II wyróżniona w ogólnopolskim konkursie

11.05.2015

Wyróżnienie w V edycji Ogólnopolskiego Konkursu ,,Żyj smacznie i zdrowo” w kategorii Wydarzenie Społeczne otrzymali uczniowie klasy drugiej Publicznego Gimnazjum im. Stanisława Konarskiego w Starej Wsi II. Zorganizowany przez nich festyn ,,W krainie kakao  i marchwi” zachwycił komisję konkursową swą oryginalnością  i pomysłowością.

Gimnazjaliści, poprzez wspólne działanie edukowali, informowali, zachęcali i bogacili wiedzę młodszych kolegów i koleżanek, a także dorosłych na temat zdrowego stylu życia.

„Żyj smacznie i zdrowo” to program edukacyjny marki WINIARY, prowadzony we współpracy z Federacją Polskich Banków Żywności. Misją programu jest przekazanie gimnazjalistom wiedzy z zakresu prawidłowego i zdrowego odżywiania oraz zachęcenie ich do wspólnego spożywania posiłków i podejmowania pierwszych samodzielnych prób gotowania. W ramach projektu promuje się wśród młodzieży postawę proekologiczną, a także ideę niemarnowania żywności.

V edycja programu „Żyj smacznie i zdrowo” została objęta patronatem honorowym Rzecznika Praw Dziecka, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Ośrodka Rozwoju Edukacji, Polskiego Towarzystwa Nauk Żywieniowych, Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW oraz Fundacji Klubu Szefów Kuchni.

Uczniom ze Starej Wsi II gratulujemy zdobytego wyróżnienia!