Kamil Bulanda z ZS w Mordarce „Tytanem historii”

05.05.2015

Uczeń trzeciej klasy gimnazjum w Zespole Szkół w Mordarce – Kamil Bulanda, osiągnął nie lada sukces w bardzo trudnej  dyscyplinie edukacyjnie jaką jest historia.  Jest to kolejne wyróżnienie ucznia z Mordarki w historycznych konkursach, nie mniej corocznie poprzeczka podnoszona jest coraz wyżej .

Kazimiera Biernat  nauczyciel historii ZS W Mordarce nazywa Kamila „Tytanem historii” – słusznie broniąc sformułowanie wypowiedzią : „ o uczniu, który jest w czołówce województwa w trzech różnych konkursach historycznych można powiedzieć , że jest „Tytanem”.  Kamil wykonał tytaniczną pracę, czytając  szereg pozycji z  literatury niezbędnej na każdym szczeblu kolejnego etapu począwszy od: szkolnego, rejonowego po wojewódzki. Poparł to ogromnym zaangażowaniem i systematyczną pracą na zajęciach koła historycznego, a także samodzielną pracą w domu,  co przyniosło zasłużony sukces.”

„Każdy kolejny awans dodawał mu skrzydeł i wiary w siebie. Wzmacniał jego poczucie pewności i radzenie sobie z kolejnymi trudnościami,  na jakie napotykał nie tylko podczas konkursów historycznych, ale także w przedmiotowej edukacji szkolnej”.  Tak mówią rodzice Kamila – Ewa i Mirosław Bulanda, którzy nie tylko cieszyli się z każdego sukcesu syna, ale na każdym kroku wspierali jego starania. Mało powiedzieć, że towarzyszyli mu podczas konkursów, jak sam Kamil powiedział „mama jest moim talizmanem szczęścia”,  a więc widać,  jakie było to ogromne wsparcie dla niego.

Sukcesy Kamila - tytuł:

1. LAUREATA Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972 - 1514. Od Cedyni do Orszy"

1. LAUREATA Konkursu Historycznego "Upadek I Rzeczypospolitej. Napoleońskie nadzieje i ład wiedeński (1764-1815). U podstaw społeczeństwa obywatelskiego"

1. FINALISTY Małopolskiego Konkursu Historycznego.

Kazimiera  Biernat opiekun dydaktyczny ucznia,  gratulując Kamilowi  mówi: „ wiemy zarówno ja, ty, ale także wszyscy inni, którzy przygotowują się do konkursów przedmiotowych, jak trudno znaleźć się wśród 20 najlepszych. Ty jednak udowodniłeś, że nie jest to niemożliwe. I to nie jeden, ale wiele razy. Wiem, że im bardziej zagłębiałeś się w tematykę historyczną,  tym bardziej Cię ona pociągała i interesowała. Życzę Ci zatem Kamilu pasji do tego wszystkiego,  co chcesz w życiu robić  i wielu, wielu sukcesów.”

Kamil odebrał  dyplom oraz nagrodę z rąk Małopolskiego Kuratora Oświaty Aleksandra Palczewskiego podczas podsumowania konkursu tematycznego, które odbyło się w Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie.

Opiekunowi , a przede wszystkim Kamilowi gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w dalszej edukacji już w szkole średniej.