Julia Niemiec laureatką Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego

07.05.2015

Wszyscy wiedzą, że warto się uczyć języków obcych, nie każdy jednak pamięta, że aby nauczyć  się języka trzeba naprawdę solidnie pracować. Wkuwanie słówek, analizowanie zagadnień gramatycznych, doskonalenie umiejętności słuchania, czytania  - dla jednych istna męka, dla innych może się okazać przyjemnością. Jedną z takich osób jest Julia Niemiec, uczennica III klasy gimnazjum w Zespole Szkół w Mordarce, która została Laureatką Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego. Można by rzec, iż jest to wydarzenie wręcz historyczne. Jak do tej pory bowiem, nikomu w naszej szkole nie udało się  poczynić tak wielkiego postępu  w nauce języka angielskiego. Tak ogromny sukces jest wynikiem systematycznej pracy i pełnego zaangażowania się w naukę języka angielskiego. Konkursy z języków obcych uważane są za jedne z trudniejszych i bardzo często już sam widok testu z etapu szkolnego odstrasza uczniów i zniechęca do udziału w konkursie. Jak widać -  nie taki diabeł straszny jak go malują. Niewątpliwie wymaga to ogromnej pracy i  poświęcenia czasu wolnego, ale  jak to mówią - da się to zrobić. Miejmy nadzieję, ze sukces Julki będzie zachętą dla innych uczniów do spróbowania swoich sił w kolejnych edycjach konkursu.

Warto dodać, iż powyższy sukces nie jest jedynym osiągnięciem Julki w tym roku szkolnym. Julka przystąpiła również do egzaminu TOEFL junior uzyskując międzynarodowy certyfikat z języka angielskiego będący miernikiem biegłości językowej i postępów w nauce. Oprócz tego Julka brała udział w Gminnym i Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego zajmując odpowiednio I i II miejsce.

Ciekawe jest to, że nauka angielskiego nie ograniczała się tylko do korzystania z wymaganej przez regulamin konkursu literatury m.in. groźnie wyglądających podręczników do gramatyki. Julka poznawała i nadal poznaje angielski poprzez muzykę, film i literaturę – czyli właściwie sama przyjemność. Rozwijanie swoich zainteresowań tylko że po angielsku. Tak dla odmiany. Mam nadzieję, że znajomość angielskiego będzie pomocna w realizacji planów na przyszłość i osiąganiu dalszych sukcesów. GOOD LUCK!

Serdecznie gratuluję rodzicom Julki, Państwu Małgorzacie i Ireneuszowi Niemcom, którzy całym sercem  wspierają córkę i dbają o to aby mogła rozwijać swoje zainteresowania. Dziękuję za życzliwość i dobre słowa będące motywacją do dalszej pracy.

Opiekun dydaktyczny

Renata Włodarczyk