III OGÓLNOPOLSKI KONKURS TRANSPLANTOLOGICZNY „ PRZESZCZEP SOBIE ZDROWIE”

31.05.2015

Dnia 25 maja 2015r. w Zachodniopomorskim Centrum Edukacji Morskiej  i Politechnicznej w Szczecinie odbył się finał ogólnopolskiego konkursu transplantologicznego "Przeszczep sobie zdrowie!" Patronat honorowy nad konkursem objęło Ministerstwo Zdrowia.

Celem konkursu jest kształtowanie zainteresowań fizjologią człowieka, ze szczególnym uwzględnieniem zasad prawidłowego żywienia, uwrażliwienie młodzieży na problemy medyczne i etyczne dawców oraz biorców narządów, jak również poszerzenie wiedzy dotyczącej zdrowego stylu życia- w tym przeciwdziałania chorobom cywilizacyjnym.

Konkurs składał się z III etapów. Komisja Konkursowa zakwalifikowała do III etapu konkursu 30 najlepszych uczniów z całej Polski (spośród 1000), w tym ucznia Publicznego Gimnazjum w Pisarzowej Przemysława Kożucha. Gimnazjalistę przygotowywała  Dominika Lisek : nauczyciel biologii.

Po finałowym spotkaniu organizator przygotował  dla młodzieży i opiekunów szereg niespodzianek w tym zwiedzanie Szczecina.

Serdecznie gratulujemy! Życzymy dalszych sukcesów.