Dzieci ze Starej Wsi nr 1 dbają o swoje środowisko!

07.05.2015

W dniu 5 maja 2015 roku  w Zespole Szkół Nr 1 w Starej Wsi odbyło się rozstrzygnięcie konkursu  „Szanuję… nie śmiecę”. Organizatorem konkursu z okazji Dnia Ziemi, który przypadał 22 kwietnia była Rada Rodziców tutejszej Szkoły. Głównym celem konkursu było:

-Kształtowanie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży

-Promocja ochrony przyrody

-Przygotowanie uczniów do aktywnego udziału w życiu społecznym.

Najbardziej „eko” okazali się najmłodsi uczniowie z klas 0-3 ponieważ to oni podjęli wyzwanie aby sprostać konkursowi ,pomimo, iż skierowany on był do wszystkich uczniów. Pod opieką swoich wychowawców dzieci przygotowały przepiękne prace w całości wykonane z materiałów z recyklingu.Mali twórcy i budowniczy z przejęciem opowiadali :w jaki sposób i z użyciem jakich materiałów wykonaliswoje prace.

Każda przedstawiona praca konkursowamiała swoją nazwę:

-Klasa  0 -   „Robo Marcin”, wychowawca Lidia Kazior

-Klasa I A-  „Smoczyca Lilii”, wychowawca Mariola Garncarz

-Klasa I B-  „Potwór”, wychowawca Paulina Wygoda

-Klasa II-    „Gąsienica”, wychowawca Agnieszka Bieda

-Klasa III-  „Śmieciojad”, wychowawca  Anna Twaróg

Po obradach Komisji Konkursowej w składzie:

Urszula Biernat – Sołtys Stara Wieś I,

Marzena Stach -  Przewodnicząca Rady Rodziców ZS nr 1 w Starej Wsi

Wojciech Korabik kierownik  Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Gminy Limanowa

I miejsce i nagrodę główną otrzymała klasa I „ A” za wspaniałą pracę o wdzięcznej nazwie „Smoczyca Lilii”.

Prace oceniane były pod względem wykorzystania materiałów/pochodzących z recyklingu/ oraz faktu przygotowania i wykonania pracy przez uczniów danej klasy.

Wszystkie dzieci  biorące udział w konkursie zostały obdarowane słodyczami oraz nagrodą rzeczową dla klasy.

Dziękujemy dzieciom za zaangażowanie i aktywność na rzecz  Ziemi, a wychowawcom za wspieranie swoich podopiecznych. Zgodnie z powiedzeniem „Czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci” cieszy fakt, że to właśnie najmłodsi chętnie uczą się jak dbać o czystość Ziemi.

Zmieniajmy nawyki! Ziemia jest w naszych rękach!