"6-tki" piłkarskie rozstrzygnięte!Gimnazjum nr 1 w Starej Wsi zwycięzcą!

06.05.2015

Dnia 7 maja br. na „Orliku” przy Zespole Szkół w Pisarzowej odbyły się mistrzostwa Gminy Limanowa w piłce nożnej chłopców „6-tki” piłkarskie. Do zawodów przystąpiło 6 gimnazjów z terenu naszej gminy: Stara Wieś nr 1, Pasierbiec, Rupniów, Mordarka, Mącina i Pisarzowa.

Zawody rozegrane zostały w dwóch grupach. Drużyny ostro i zacięcie walczyły o zdobycie bramek.

W meczu o 3-4 miejsce zmierzyła się Mordarka z Męciną. Z pojedynku zwycięsko wyszła drużyna z Męciny zajmując tym samym 3 miejsce na podium.

Wielki finał rozegrany został pomiędzy gospodarzami turnieju – Pisarzową a Starą Wsią nr 1. Po zaciętej rywalizacji mistrzem Gminy Limanowa zasłużenie zostali chłopcy ze Starej Wsi.

Klasyfikacja końcowa:

I – Stara Wieś 1
II – Pisarzowa
III – Męcina
IV – Mordarka
V – Pasierbiec – Rupniów

Zwycięska drużyna grała w składzie: Pająk Eryk, Biedroń Karol, Majka Grzegorz, Twaróg Tomasz, Palacz Kamil, Bulanda Bartosz, Grabowski Artur, Liptak Mariusz, Postrożny Mateusz, Włodarczyk Filip, Marcisz Filip i Marcisz Kacper. Opiekunem drużyny jest nauczyciel wf Marek Młynarczyk.

Trzy pierwsze drużyny otrzymała puchary, a wszystkie sześć drużyn również nagrody oraz dyplomy, które wręczyli: Marian Mąka – wice wójt Gminy Limanowa, oraz Wojciech Korabik – kierownik wydziału Kultury i Promocji Urzędu Gminy Limanowa.

Chłopcom ze Starej Wsi gratulujemy i życzymy powodzenia na zawodach powiatowych, które odbędą się 14 maja w Tymbarku.