Wojewódzki Konkurs Recytatorski Ravensbrück

12.04.2015

"W kręgu poezji lagrowej więźniarek obozu KL Ravensbrück" to hasło wojewódzkiego konkursu recytatorskiego organizowanego przez Szkołę Podstawową w Kłodnem. Konkurs odbędzie się 30 kwietnia br., a skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 23 kwietnia.

Podstawą ogłoszenia konkursu jest  Uchwała Senatu Rzeczpospolitej Polskiej z dnia 30 marca 2011r., która ustanowiła kwiecień miesiącem pamięci o ofiarach niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Ravensbrück. Głównym celem konkursu jest popularyzacja twórczości poetek obozowych z KL Ravensbrück oraz prozy poobozowej opartych na wspomnieniach byłych więźniarek oraz zapoznanie z losami więźniarek. Ponadto konkurs ma za zadnie uwrażliwić młodzież na piękno poetyckiego, ojczystego języka.

Do konkursu mogą się zgłaszać recytatorzy indywidualni z gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych, którzy powinni przygotować jeden utwór poetycki oraz fragment prozy na bazie wspomnień więźniarek KL Ravensbrück.

W jury wezmą udział m.in.: Andrzej Róg – aktor teatru STU w Krakowie oraz Ewa Ablewicz-Rzeczkowska – wydawca Informacyjnej Agencji Radiowej, dziennikarka Polskiego Radia.

Patronat honorowy nad konkursem sprawują:

• dr Wanda Półtawska
  • Władysław Pazdan – Wójt Gminy Limanowa
  • Jan Puchała – Starosta Limanowski
  • Małopolski Kurator Oświaty

Szczegóły konkursu w Regulaminie poniżej.

Patronat honorowy nad konkursem sprawują:

• dr Wanda Półtawska
  • Władysław Pazdan – Wójt Gminy Limanowa
  • Jan Puchała – Starosta Limanowski
  • Małopolski Kurator Oświaty

Szczegóły konkursu w Regulaminie poniżej.